Howard Jones – Revolution of the Heart

Howard Jones – Revolution of the Heart
2006 Vision Music

1. Celebrate Our Love (4:42)
2. Respected (5:37)
3. Just Look at You Now (4:21)
4. Revolution of the Heart (3:15)
5. I’ve Said Too Much (5:06)
6. Presence of Other (6:15)
7. Black & White (5:25)
8. Another Chance (5:49)
9. Stir It Up (3:31)
10. For You, See Me (8:34)

Howard Jones, czyli jedna z gwiazdek muzyki 80’s, która po wydaniu 2 płyt („Human’s Lib” 1984, „Dream Into Action” 1985) zniknęła z pierwszym stron gazet, ciągle żyje! Żyje i wydaje kolejne płyty. Album „Revolution Of The Heart” ukazał się pod koniec 2005 roku w Wielkiej Brytanii, USA i Australii. W połowie 2006 roku wyszedł w Europie – w Polsce dzięki Vision Music. O (dawnej) popularności Howarda Jonesa może świadczyć to, że jego albumy na całym świecie znalazły ponad 8 milionów nabywców, a specjalny koncert na 20 lecie działalności artysty, który odbył się w Londyńskim Shepherd’s Bush Empire został wyprzedany do ostatniego biletu.

Już 20 lat temu Howard Jones nie był nastolatkiem i, podobnie jak np. Cyndi Lauper, sukces odniósł będąc dojrzałym człowiekiem. Nie przeszkodziło mu to jednak stylizować się na nastolatka (pamiętny sweter Howarda z klipu „New Song”). Dzisiaj Howard Jones ma skończone 50 lat (tak, tak! rocznik 1955) i na okładce płyty prezentuje się wprawdzie we fryzurze a la 80’s, ale z nie dającymi się ukryć zmarszczkami. Forma muzyczna może też już nie taka jak 20 lat temu, ale płyta „Revolution of the Heart” jest zdecydowanie najbardziej udanym wydawnictwem od dawna.

Promocyjny singiel „Just Look At You Know”, ale i cały album odwołuje się wprost do modnego dzisiaj brzmienia syntezatorowego popu a la lata 80. Słyszymy więc wszechobecne syntezatory, melodie w stylu „new romantic”, ale przede wszystkim charakterystyczny wokal Howarda. Wszystko to powoduje, że słuchając „Revolution of the Heart” cofamy się co najmniej o 20 lat (w moim przypadku do dzieciństwa). Utwory „Celebrate Our love”, „Just Look At You Now”, „Revolution of the Heart” może nie mają tej siły co „Look Mama”, „New Song”, „Things Can Only Get Better” czy „What is Love”, a balladowe „Respected”, „I’ve Said Too Much” może nie są tak wspaniałe jak „Hide And Seek”, ale i tak najnowsza produkcja Howarda Jonesa jest znacznie bardziej udana od wszystkich jego prób powrotu na szczyt listy przebojów w latach 90-tych.

Dobra muzyka (synth) pop powinna odprężać, nie nudzić i sprawiać radość. „Revolution of the Heart” jest bliskie spełnienia tych założeń. I nawet jeśli dzisiejsze piosenki Howarda Jonesa nie są już tak błyskotliwe jak kiedyś, to na pewno fanom 80’s przypadną do gustu, bo trzymają poziom. [7/10]

Andrzej Korasiewicz
17.09.2006

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *