A Flock Of Seagulls – The Story Of A Young Heart

A Flock Of Seagulls – The Story Of A Young Heart
1984/2008 Cherry Pop

1   The Story Of A Young Heart  6:06
2   Never Again (The Dancer)  5:05
3   The More You Live, The More You Love  4:10
4   European (I Wish I Was)  4:26
5   Remember David  4:06
6   Over My Head  3:55
7   Heart Of Steel  5:45
8   The End  3:34
9   Suicide Day  5:23

Bonus Tracks

10   The More You Live, The More You Love (7″ Remix)  4:13
11   The More You Live, The More You Love (Full Moon Mix)  6:16
12   Lost Control (Totally)  4:12
13   Never Again (The Dancer) (7″ Version)  3:45
14   Never Again (The Dancer) (12″ Dance Mix)  5:17
15   Living In Heaven  5:32
16   Remember David (7″ Version)  4:06

Kolejny zespół new romantic, który w Polsce przeszedł niemal bez echa a dzisiaj pamiętają o nim wyłącznie maniacy brzmienia „80’s”. Grupa używała, obok syntezatorów – najbardziej charakterystycznych dla new romantic, również gitar. I to właśnie połączenie dźwięku gitary i syntezatora stanowiło o wyjątkowości A Flock Of Seagulls.

Sukces A Flock Of Seagulls przyniósł przede wszystkim debiutancki album z 1982 r. pt. „A Flock of Seagulls”. Zawierał m.in. przebój „I Ran (So Far Away)” oraz dziewięć innych zgrabnych numerów gitarowo-syntezarowych. Na drugiej płycie pt. „Listen” z 1983 znalazł się największy przebój zespołu pt. „Wishing (If I Had a Photograph of You)”, dzięki któremu zespół do dzisiaj bywa rozpoznawalny. Utwór zdobył również umiarkowaną popularność w Polsce a nawet został wydany na winylowym singlu przez Tonpress. Sama płyta została jednak przyjęta znacznie słabiej.

„The Story of a Young Heart” jest trzecią pozycją w dyskografii A Flock Of Seagulls, wydaną już w czasach, kiedy popularność syntezatorowego popu spod znaku new romantic na Zachodzie wyraźnie słabła. Mimo to album zawierał dziewięć zwartych piosenek z singlem „The More You Live, the More You Love” na czele. Utwór zaistniał również w Polsce na LP3. Płyta trzyma poziom, ale słychać na niej schyłek możliwości kompozycyjnych w ramach tej stylistyki. Poszczególne nagrania nie wyróżniają się niczym wyjątkowym a płyta z pewnością nie jest żadnym wybitnym osiągnięciem artystycznym. Nawet jeśli ocenia się ją przez pryzmat jednej stylistyki. Album powinien się jednak sposobać tym, którzy szukają oryginalnych brzmień 80’s. A Flock Of Seagulls ma wszystkie charakterystyczne elementy stylu new romantic a jednocześnie użycie gitar w dużej ilości buduje oryginalność zespołu. Oczywiście nie są to solówki gitarowe w stylu grup rockowych. Tutaj partie gitar zlewają się w jedno z syntezatorem i stanowią tło dla melodii.

„The Story Of A Young Heart” zostało wznowione w 2008 roku przez Cherry Pop. Na remasterze znajdziemy 7 bonusów – w tym aż dwie wersje hitu „The More You Live, The More You Love”.  Oprócz tego jest pięć innych piosenek i remiksów, które ukazały się na winylowych singlach i maksisinglach. Bardzo wartościowe wydanie i bardzo przyjemna płyta dla wszystkich sympatyków „80’s”. [7/10]

Andrzej Korasiewicz
17.01.2011

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *