Informacje

Zaobserwuj nas

Nowy singiel Suffocating Minds (synth-pop)

Nowy singiel Suffocating Minds (synth-pop)

"Memories" jest ósmym singlem belgijskiej formacji Suffocating Minds, który został wydany w ciągu roku. Jak mówi lider zespołu Vincent Lemineur: "Będąc całkowicie niezależni i bez struktur, która by nas wspierała, zajęło nam to trochę więcej czasu, niż się spodziewaliśmy. Ale jesteśmy bardzo dumni, widząc, jak nasz trzeci, samodzielnie wyprodukowany album nabiera kształtu, utwór po utworze! Naszym celem jest umieszczenie dwunastu utworów na tym albumie, którego premiera zaplanowana jest na rok 2025 i któremu będzie towarzyszyć cykl koncertów"

„Memories” to także pierwszy utwór, w którym nowy członek SFMD/Suffocating Minds mógł wyrazić siebie za pośrednictwem swojego saksofonu. Enzo FRAU, bo o nim mowa właśnie dołączył do nowej wersji grupy, która obecnie pracuje nad przyszłymi występami na żywo. Z bardziej klasycznym doświadczeniem, jest to jego pierwsze doświadczenie w zespole synth/electro/popowym. Naprawdę wnosi świeże podejście i mnóstwo motywacji!

Jak dalej opowiada wokalista grupy Vincent Lemineur:

„Memories” powstał w ciągu jednego weekendu: rzadko zdarza się, aby utwór komponował się tak płynnie. To seria prostych akordów, które połączyły się trochę przez przypadek i wywołały głęboką melancholię w ciągu weekendu. Jak zawsze to muzyka napędza temat tekstów, a nie odwrotnie. Temat był od razu oczywisty: strata, skończoność, upływ czasu i bezpowrotna strata bliskich, tracąca impet naiwność, słabnące nadzieje i wspomnienia, które nam towarzyszą, wzmacniają lub osłabiają. Dzięki sztuce, te czasami ciężkie emocje możemy przekształcić w regenerujące podejścia i obiekty. Dla siebie i dla innych też. Pod przykrywką synthwave i popkultury, którą niektórzy mogą uznać za miałką, dla mnie chodzi o dzielenie się z efektem oczyszczającym, co jest niezbędne. Choć w moim codziennym życiu dominuje humor i wielu rzeczy nie traktuję poważnie, a przynajmniej niezbyt poważnie, to mam coraz większą świadomość, że muzyka pozostaje azylem, w którym staram się odłożyć na bok swoje trudności i niezrozumienia na temat świata i relacji międzyludzkich, które nie zawsze są łatwe. To miejsce, w którym pozwalam wyrazić siebie mojemu pierwszemu stopniowi, rzeczom takim, jakie je odczuwam, starając się nie intelektualizować ich za bardzo. Muzyka jest dziedziną artystyczną, w której staram się nawiązać kontakt z negatywnymi, uniwersalnymi emocjami i drzemiącym we mnie naiwnym nastolatkiem, ze wszystkimi jego cieniami i nadziejami. Moim zdaniem każdy musi znaleźć swój własny sposób na sublimację wzlotów i upadków życia, które składają się na ludzką kondycję..." Jaki jest Twój? Pyta się słuchaczy wokalista SFMD Vincent Lemineur. Wszystkie te emocje, wspomnienia są wyrażone właśnie w nowym singlu "Memories", poprzez muzykę i dobór dźwięków oddając się bardziej twórczemu i artystycznemu przekazowi.