stat4u

Informacje

ZAOBSERWUJ NAS

Stare i nowe teksty innych autorów Alternativepop.pl

42 odsłon

Stare i nowe teksty innych autorów Alternativepop.pl

Na nowej stronie są sukcesywnie przywracane, w miarę odnajdywania, teksty innych autorów z lat 2001-2017. Teksty mają walor historyczny i warto, by były dostępne w internecie. Na stronie znalazły się już stare teksty - recenzje, wywiady i relacje autorstwa: Jakuba Oślaka, Tomasza Włazińskiego, Adama Pawłowskiego (†), Łukasza Wiśniewskiego (†), Tomasza Musialika. 

Od wczoraj jest też nowy tekst Jakub Oślaka, recenzja: Real Life >>, któremu dziękuję za chęć dalszego pisania dla Alternativepop.pl! Zatem na stronie znajdziecie nie tylko stare, ale i nowe teksty innych autorów! (AK)

Pet Shop Boys znowu w studiu!

56 odsłon

Pet Shop Boys znowu w studiu!

Grupa poinformowała na swojej stronie internetowej, że 14 marca weszła do studia i zaczęła nagrywanie nowej płyty. Producentem będzie James Ford. 

Zanim zostanie nagrana płyta z premierowymi utworami, już 14 kwietnia ukaże się nowe wydawnictwo Pet Shop Boys pt. "Annually". Do książki będzie dołączony m.n. ep pt. "Lost", zawierający cztery niepublikowane wcześniej dema z 2015 roku - “The lost room”, “I will fall”, “Skeletons in the closet” i “Kaputnik”.

foto: www.petshopboys.co.uk

The Bolshoi wraca jako The Bolshoi Brothers

61 odsłon

The Bolshoi wraca jako The Bolshoi Brothers

Kto nie pamięta przeboju "Sunday Morning" i grupy The Bolshoi? To retoryczne pytanie nabiera nowego wymiaru, ponieważ od jakiegoś czasu były frontman grupy, Trevor Tanner i klawiszowiec, Paul Clark pracują nad projektem, który będzie na swój sposób powrotem do The Bolshoi. Panowie nazwali się The Bolshoi Brothers i zamierzają w tym roku wydać debiutancką płytę. Na razie zaprezentowali teledysk pt. "Just A Girl". Jedno jest pewne. Wokal jest ten sam :).

Depeche Mode ujawnia drugi utwór z "Memento Mori"

75 odsłon

Depeche Mode ujawnia drugi utwór z "Memento Mori"

Już tylko dwa tygodnie pozostały do premiery nowej płyty Depeche Mode pt. "Memento Mori", która ukaże się 24 marca 2023 r. Depeche Mode wypuścił do sieci drugi utwór z niej pochodzący pt. "My Cosmos Is Mine". Nagranie otworzy nowy album grupy. 

Tracktlista "Memento Mori":

1. My Cosmos Is Mine     5:18
2. Wagging Tongue 3:25
3. Ghosts Again 3:58
4. Don't Say You Love Me 3:44
5. My Favourite Stranger 3:55
6. Soul with Me    4:15
7. Caroline's Monkey 4:17
8. Before We Drown 4:08
9. People Are Good 4:24
10. Always You     4:19
11. Never Let Me Go 4:04
12. Speak to Me    4:37

Peter Gabriel wydał trzeci utwór z nadchodzącej płyty

50 odsłon

Peter Gabriel wydał trzeci utwór z nadchodzącej płyty

"Playing For Time (Dark-Side Mix)" to kolejny utwór ujawniony przez Petera Gabriela, zapowiadający nową płytę "i/o". Podobnie jak dwa poprzednie wydany został podczas kolejnej pełni księżyca - tym razem 7 marca 2023 r. Utwór został napisany i wyprodukowany przez Petera Gabriela,  nagrany w Real World Studios w Wiltshire i The Beehive w Londynie. Na fortepianie gra Tom Cawley. Aranżacja orkiestrowa, autorstwa Eda Shearmura, została nagrana w British Grove Studios w Londynie z udziałem muzyków, którzy wcześniej występowali w New Blood Orchestra. 

Peter Gabriel tak mówi o utworze: 

„Playing For Time” to piosenka, nad którą pracowałem przez długi czas i którą wykonywałem na żywo, bez tekstu, więc niektórzy ludzie mogą ją znać. To była dla mnie ważna piosenka. Chodzi w niej o czas, śmiertelność i gromadzenie wspomnień przez każdego z nas. Każdy ma planetę pełną wspomnień, które są ukryte w umyśle. To osobista piosenka o tym, jak każdy je gromadzi i czy jesteśmy więźniami tych wspomnień na osi czasu, czy też jest to coś, co może nas uwolnić."

Wieże Fabryk z nowym utworem, klipem i płytą

66 odsłon

Wieże Fabryk z nowym utworem, klipem i płytą

Łódzka grupa zimnofalowa Wieże Fabryk, przerywa milczenie i zapowiada po dziesięciu latach od wydania ostatniego albumu pt. "Cel i światło" nowy materiał pt. „Doskonały świat”. Zespół na razie podzielił się utworem pt. „Los, zguba”, do którego powstał również teledysk.

Ostatnia szansa Beborn Beton

46 odsłon

Ostatnia szansa Beborn Beton

"Last Chance" to następny singiel wraz z wideoklipem z nowej płyty niemieckiego synth popowego Beborn Beton. Album pt. „Darkness Falls Again” ukaże się 17 marca.

Simply Red z nowym utworem i albumem

48 odsłon

Simply Red z nowym utworem i albumem

Simply Red zaprezentowało nowy utwór wraz z klipem pt. "Better With You". Jest to zapowiedź nowego albumu pt. "Time", który ukaże się 26 maja. Tak o utworze mówi Mick Hucknall: "W piosence wspominam pierwszy etap związku z moją żoną, kiedy poznaliśmy się w Mediolanie. W tamtym czasie byłem singlem i imprezowałem po całym świecie. I pomyślałem sobie: cóż, tak naprawdę nie wiem, co robię. Po prostu płynąłem z prądem, dobrze się bawiąc. Później wszystko się zatrzymało." 

Dalej Mick Hucknall opowiada o nagrywaniu muzyki: "W trakcie lockdownu zastanawiałem się, kim właściwie jestem, co mnie kręci - wspomina artysta. Zrozumiałem, że przede wszystkim, jestem autorem piosenek. Uznałem więc, że muszę po prostu napisać kilka piosenek o tym, kim jestem. To kwintesencja tego albumu.[...] Muzyka jest jednym z tych cudownych komunikatorów. Każdy człowiek może mieć swoją interpretację piosenki. Dla każdego może ona znaczyć coś innego. Móc tworzyć coś, co następnie jest udostępniane milionom ludzi na całym świecie to ogromna radość. Czy może być coś bardziej satysfakcjonującego, dającego większe spełnienie niż to? - podsumowuje, pytając retorycznie.

Tracklista "Time":
 
1. Better With You
2. Just Like You
3. Let Your Hair Down
4. Shades 22
5. It Wouldn’t Be Me
6. Never Be Gone
7. Too Long At The Fair
8. Slapbang
9. Hey Mister
10. Just Like You (Pt. 2)
11. Butterflies
12. Earth In A Lonely Space

NER\OGRIS z debiutancką płytą

52 odsłon

NER\OGRIS z debiutancką płytą

NER\OGRIS to nowy projekt na rynku electro. Nakładem Dependent właśnie ukazała się debiutancka płyta pt. "I Am The Shadow - I Am The Light". NER\OGRIS wyrósł z instrumentalnego projektu, który wymyślił klawiszowiec Kain, który jest znany z grupy LES BERRTAS. Kiedy wokalista Tinoc z saksońskiego projektu AMNISTIA został poproszony o mały wkład wokalny, spontanicznie dostarczył wokale i teksty do każdego z tych utworów w rekordowym czasie. To przekonało Kaina do przekształcenia swojego projektu w duet i tak narodził się NER\OGRIS. Płyta: https://nerogris.bandcamp.com/album/i-am-the-shadow-i-am-the-light-2 

Laibach na otwarcie mistrzostw świata w narciarstwie

66 odsłon

Laibach na otwarcie mistrzostw świata w narciarstwie

Dopiero co słoweński Laibach zapowiedział specjalny koncert grupy w Kijowie na Ukrainie, który odbędzie się 31 marca 2023 roku a już wystąpił wraz z gośćmi na otwarciu FIS NORDIC WORLD CHAMPIONSHIPS PLANICA 2023, SŁOWENIA, na którym zaprezentował utwór „O, Triglav, moj dom”. Może to pomogło Piotrowi Żyle obronić tytuł mistrza świata w skokach w Planicy :).

Premierowe nagranie The The!

67 odsłon

Premierowe nagranie The The!

Matt Johnson i jego The The wydało 24.02.2023 r. nakładem earMUSIC we współpracy z Cinéola limitowany singiel winylowy „$1 ONE VOTE!". Singiel zawiera dwa utwory oraz wcześniej niewidzianą grafikę autorstwa zmarłego brata Matta, Andy'ego Dog'a. Matt mówi o stronie A singla „$1 One Vote!”: „To piosenka, która krąży – w różnych wersjach – od wielu lat. Z jakiegoś powodu zawsze miałem problem ze znalezieniem odpowiednich słów, aby to zakończyć. Ale rodząca się dystopia ostatnich kilku lat z pewnością otworzyła oczy, wyostrzyła umysły i rozjaśniła myśli”. Strona B zawiera prawdziwą perełkę, utwór pt. "Mrs Mac", którą zagorzali fani już znają, bo został pierwotnie wydany jako singiel tylko do pobrania na stronie internetowej THE THE w 2007 roku. Jednak nigdy – aż do teraz – nie doczekał się fizycznego wydania. Na wszystkich instrumentach gra sam Matt Johnson, a utwór został nagrany i zmiksowany przez Bruce'a Lampcova.

Howard Jones wydał koncert na limitowanym winylu

59 odsłon

Howard Jones wydał koncert na limitowanym winylu

Howard Jones wydał w limitowanym nakładzie 18 egzemplarzy podpisaną wersję podwójnego winyla Howarda Jonesa - Live at Union Chapel. Limitowany test pressings sprzedał się w kilka minut. Nadal kupić można standardową wersję koncertu, który Howard Jones zagrał w towarzystwie Nicka Beggsa (Kajagoogoo, Steven Wilson) oraz Robina Boulte'a.

tracklista:

Side A:

- Assault and Better
- Don't Always Look at the Rain
- What is love?

Side B

- Specialties
- At The Speed Of Live
- No one is to blame

Side C

- Fallin' Away
- You know I Love You Don't You?
- Transform
- Hide & Seek

Side D

- Life In One Day
- Like To Get To Know You Well
- New Song
- Things Can Only Get Better

Nowy utwór VNV Nation

80 odsłon

"Before the Rain" to tytuł utworu zapowiadającego album "Electric Sun" VNV Nation, który ukaże się 14 kwietnia 2023 roku.

Złudzenie optyczne Orbital

82 odsłon

Orbital, angielski klasyk sceny elektronicznej, wydał 17 lutego 2023 r. nową płytę pt. "Optical Delusion". Duet braci Hartnoll istnieje z przerwami od 1989 roku.

Premiera cozy moss w Requiem Records

249 odsłon

24 lutego nakładem Requiem Records ukaże się debiutancki album grupy cozy moss pt. "Wołanie". Jak piszą o sobie muzycy: "muzyka cozy moss to emocjonalne impresje zatopione w dźwiękach muzyki elektronicznej. W brzmieniu można znaleźć inspiracje downtempo, trip-hopowe czy witch housowe. Zespół powstał z energii warszawsko-berlińskiej w 2017 roku i z duetu producenckiego przeistoczył się w projekt tworzący zarówno instrumentalne, jak i wokalne kompozycje." Na płycie w tytułowym utworze Wołanie gościnie występił Pawła Ostrowskiego (Decadent Fun Club), a nad całym materiałem czuwali Cezary Zieliński (spopielony, Blokowisko) oraz Kuba Korzeniowski (Zamiostudio, Zwidy).

Debiutancka pyta duetu cozy moss pod tytułem „Wołanie” to ponad 40-minutowy zapis sześcioletniej podróży emocjonalnej i dźwięków, łączący ducha berlińskiej ulicy i niezmierzonej leśnej otchłani. Na płytę składa się dziewięć kompozycji, w tym trzy instrumentalne. Słowa w pięciu utworach są zapisem improwizacji tekstowej. Tylko jeden z utworów („Płonę”) został w całości napisany poza wokalną improwizacją. Brzmienie płyty oscyluje pomiędzy melancholijną elektroniką, downtempo, trip-hopem, zawierając cząstkę witch housowego brzmienia, kierującego słuchacza w głębsze zakątki muzyczne. Poza wpływami elektronicznymi można odnaleźć post punkowe podejście do wykorzystania muzyki gitarowej, która zdradza korzenie twórców — Klaudii Miłoszewskiej i Macieja Skoczyńskiego. „Wołanie” pozwala na przeżywanie i zaangażowanie emocjonalne w impresje muzyczne i jest szansą dla słuchacza na poznanie ekspresji pokolenia urodzonego w latach ’90.

Amerykański duet electro pop z podłą twarzą

101 odsłon

Blaklight, amerykański duet electro pop, wypuścił nowy utwór pt. "Wicked Face". Pierwotnie nagranie zostało wydane na zeszłorocznej kompilacji „Generation Blitz 2: Concrete & Chrome”. Obecnie grupa zaprezentowała je w wersjach „Single Mix”, „Empty Extended Mix” i „Axe Mix”. Blacklight pochodzi z Los Angeles, tworzą go Brian Belknap i Adam Collier.

Myslovitz wyda nową płytę

84 odsłon

Myslovitz, którego wokalistą od 2019 r. jest Mateusz Parzymięso o brzmieniu głosu mocno zbliżonym do Artura Rojka, zapowiada na 3 marca premierę nowej płyty pt. „Wszystkie narkotyki świata”. Będzie to pierwszy album zespołu od 10 lat i drugi od rozstania się z wieloletnim wokalistą grupy Arturem Rojkiem. Utwory z płyty powstały w kilku studiach nagraniowych, m.in. w londyńskim Abbey Road. Wydawnictwo dotychczas promowały piosenki: "Miłość", "19", "Pakman". Kilka dni temu grupa zaprezentowała również utwór tytułowy.

Tracklista:

1. Wszystkie narkotyki świata
2. Miłość
3. Pakman
4. Król wzgórza
5. Przypadkiem
6. Latawce
7. Inny
8. Zdążyć przed wschodem słońca
9. 19
10. Powoli
11. Dziewczyna z wiersza lennona
12. Kosmita

 

Nowe wydawnictwa Johna Foxxa

132 odsłon

John Foxx zapowiada wydanie 24 lutego nowej płyty pt. "Avenham" oraz 31 marca albumu pt. "The Arcades Project". Foxx tak pisze na swojej stronie o "Avenham": "Album jest inspirowany miejscem, które poznałem jako młody człowiek, ale to coś więcej niż lokalizacja. [...]płyta zawiera echa wcześniejszych wydawnictwa takich jak "London Overgrown", "Drift Music" z Haroldem Buddem, "Ghost Harmonic" czy albumu "My Lost City". [...]"Avenham to prawdziwe miejsce, tak mityczne jak bramy Edenu. Muzyka jest więc podobnie mglista i impresjonistyczna. Z kolei album The Arcades Project to solowy album fortepianowy Foxxa, który ma przynieść muzykę "abstrakcyjną".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejny nowy utwór Beborn Beton

68 odsłon

Dependent wypuściło 10 lutego kolejny utwór z nadchodzącej, nowej płyty niemieckiego klasyka synth popu - Beborn Beton. Nagranie pt. "I Watch My Life on TV" tym razem jest bez videoclipu. Nowy album pt. „Darkness Falls Again” ukaże się 17 marca.

Jest nowy singiel Depeche Mode!

87 odsłon

Po tygodniowym falstarcie światło dzienne ujrzał singiel i teledysk Depeche Mode pt. "Ghosts Again". Utwór utrzymany jest w duchu klasycznego Depeche Mode z lat 80. Powinien więc spodobać się starym fanom sprzed ery "Violatora". Jest też potwierdzenie, że nowy album grupy z Basildon ukaże się 24 marca. Płyta zostanie wydana m.in. w formie pojedynczego CD i podwójnego LP. Album dostępny jest też już w przedsprzedaży: https://dmmementomori.pl/ Setlista nadchodzącej płyty:

01. My Cosmos Is Mine
02. Wagging Tongue
03. Ghosts Again
04. Don’t Say You Love Me
05. My Favourite Stranger
06. Soul With Me
07. Caroline\'s Monkey
08. Before We Drown
09. People Are Good
10. Always You
11. Never Let Me Go
12. Speak To Me

The Damned wyda nową płytę

68 odsłon

Jeden z prekursorów punk rocka i rocka gotyckiego, brytyjska grupa The Damned wyda 28.04.2023 r. nową, dwunastą w dyskografii i pierwszą od pięciu lat, płytę pt. „Darkadelic”. Album, według zapowiedzi grupy, ma być jednym z najostrzejszych zbiorów piosenek nagranych do tej pory przez The Damned. Zespół przekracza na płycie granice gatunków, a nowe utwory są przesiąknięte odniesieniami do klasycznych horrorów i swingującego klimatu Londynu lat 60.

Tracklista „Darkadelic”:

1. The Invisible Man
2. Bad Weather Girl
3. You’re Gonna Realise
4. Beware Of The Clown
5. Western Promise
6. Wake The Dead
7. Follow Me
8. Motorcycle Man
9. Girl I’ll Stop At Nothing
10. Leader Of The Gang
11. From Your Lips
12. Roderick

Ukazał się drugi utwór z nadchodzącej płyty Petera Gabriela

71 odsłon

Peter Gabriel ujawnił kolejne nagranie z nadchodzącej płyty "i/o". Utwór "The Court (Dark-Side Mix)" został nagrany na Real World Studios w Wiltshire oraz w Londynie w The Beehive i British Grove. Utwór ilustruje okładka z pracą „The Burning of Lifting the Curse, 2022” autorstwa artysty i rzeźbiarza Tima Shawa.

Jak pisze autor: „Miałem tylko pomysł na refren "the court will rise”. Reszta to impresje związane z refleksją o sprawiedliwości. Większość życia to walka między porządkiem a chaosem. Sprawiedliwość lub system prawny to coś, co narzucamy, aby wprowadzić jakiś element porządku do chaosu. To jednak jest często nadużywane, niesprawiedliwe i dyskryminacyjne, ale jednocześnie jest to istotna część cywilizowanego społeczeństwa.”

Ronan Harris zapowiada nową płytę VNV Nation

62 odsłon

Nowy album VNV Nation pt. "Electric Sun" ukaże się 14 kwietnia 2023 r.. Płytę poprzedzi kilka singli. Pierwszy z nich zostanie wydany już w połowie lutego. Muzyka w zwiastunie to edit zaczerpnięty z utworu "Sunflare". 

Album będzie dostępny w formatach:
1. CD Mediabook (ANA-CD-8) - książka CD z twardą okładką z dwudziestostronicową książeczką zawierającą specjalne dodatki, teksty i wkładkę. (Tylko UE. Wydanie amerykańskie będzie dostępne jako digipack)
2. Podwójny winyl LP (ANA-V-6 i 6A) - regularne i limitowane wydania winylowe niebieskie, zawierać będzie rozkładany plakat, teksty i nuty  (tylko UE lub dostępne jako:
3. Deluxe Limited Boxset (ANA-CD-8LB) – wysokiej jakości zestaw kolekcjonerski, limitowany do 1500 egzemplarzy z ekskluzywnymi dodatkami, podwójnym winylem, płytą CD, 12” z dwiema rozszerzanymi wersjami, 44-stronicową książeczką z twardą okładką deluxe z ilustracjami, tekstami i notatkami import)

Boxset i Limited Vinyl zostaną wydane w Niemczech i będą dostępne w innych krajach poprzez import lub zamówienie online (więcej informacji na ten temat wkrótce). Każdy element różnych edycji jest produkowany w UE (z wyjątkiem wydania północnoamerykańskiego, które jest wydane lokalnie).

Armia nagrywa nową płytę

72 odsłon

Jak ogłosił zespół na swoim profilu na facebooku muzycy Armii weszli 27.01.2023 r. do studia, żeby nagrać nową płytę. Więcej szczegółów nie ujawniono. 

Nowa propozycja od polskiego projektu electro Rozmazani

105 odsłon

Polska grupa Rozmazani nagrała płytę pt. "Hard Times". Zespół inspiruje się w swojej muzyce takimi stylami jak: electro-industrial, EBM, electroclash, coldwave, dark wave. Album został wydany przez Diffuse Reality Records. Dostępny jest pod adresem: https://diffusereality.bandcamp.com/album/rozmazani-hard-times-phy125

Nowy singiel Depeche Mode ukaże się dziewiątego lutego

77 odsłon

Pierwszy singiel z nowego albumu Depeche Mode pt. "Memento Mori" nosi tytuł "Ghosts Again" i ukaże się dziewiątego lutego 2023 r. Zespół ujawnił również prawdopodobnie okładkę nadchodzącego albumu "Memento Mori" a także fragment singla.

Powrót Everything But The Girl po 24 latach przerwy

62 odsłon

Everything But The Girl, brytyjski zespół pop, który powstał w 1982 roku, wznowił działalność i zapowiedział wydanie nowego albumu, pierwszego od 24 lat. Płyta pt. "Fuse" ukaże się 21.04.2023 r. Zapowiada ją utwór "Nothing Left To Lose", do którego nakręcono również klip.

Zmarł Tom Verlaine z Television

88 odsłon

W wieku 73 lat zmarł Tom Verlaine, którego zespół Television był jedną z bardziej wpływowych grup na nowojorskiej scenie nowofalowej w latach 70.. Jedną z ważniejszych płyt Television jest "Marquee Moon" (1977). Artysta przez wiele lat współpracował również z Patti Smith. O śmierci poinformowała córka Patti Smith.

 

 

 

 

 

 

 

Depeche Mode rozpoczął odliczanie

68 odsłon

Zapowiadany nowy krążek Depeche Mode pt. "Memento Mori" ma się ukazać w marcu tego roku. Tymczasem zespół rozpoczął odliczanie do ujawnienia premierowego utworu zapowiadającego album. Kompozycja, najprawdopodobniej nosząca tytuł "Ghosts Again" ukaże się w piątek 03.02.2023 r. 

John Cale z nowym materiałem

100 odsłon

Osiemdziesiątletni John Cale (ex The Velvet Underground) wydał płytę z premierowym materiałem. Do nagrywania zaprosił m.in. Animal Collective i innych artystów młodego pokolenia. Album pt. "Mercy" ukazał się 20.01.2023 r. i zawiera intrygujący miks elektroniki, nowoczestnego popu i elementów ekperymentalnego rocka.

Peter Gabriel zapowiada płytę "i/o"

61 odsłon

Ukazała się już druga wersja singla "Panopticom" zapowiadającego nową, pierwszą od 2002 z premierowym materiałem, płytę Petera Gabriela pt "i/o". Tym razem jest to "Panopticom (Dark-Side Mix)", wcześniej, 6 stycznia ukazała się wersja "Panopticom (Bright Side Mix)". Data premiery albumu nie jest na razie znana, ale wiadomo, że Gabriel wyrusza w trasę promującą płytę i że w maju 2023 r. zawita również do Polski.

U2 wyda "Songs Of Surrender"

60 odsłon

Nowy-stary album U2 ukaże się 17 marca i będzie zawierał 40 kompozycji nagranych i wyprodukowanych na nowo. Każdy z członków zespołu zajął się „dziesięcioma” utworami. Nagrania zostały zaaranżowane na nowo, w niektórych przypadkach zmieniono również teksty. Grupa pracuje również nad całkowicie nowym albumem z premierowym materiałem zatytułowanym "Songs Of Ascent".

Tracklista "Songs Of Surrender":

Side 1 – The Edge

 1. One
 2. Where The Streets Have No Name
 3. Stories For Boys
 4. 11 O'Clock Tick Tock
 5. Out Of Control
 6. Beautiful Day
 7. Bad
 8. Every Breaking Wave
 9. Walk On (Ukraine)
 10. Pride (In The Name Of Love)

Side 2 - Larry

 1. Who's Gonna Ride Your Wild Horses
 2. Get Out Of Your Own Way
 3. Stuck In A Moment You Can't Get Out Of
 4. Red Hill Mining Town
 5. Ordinary Love
 6. Sometimes You Can't Make It On Your Own
 7. Invisible
 8. Dirty Day
 9. The Miracle Of Joey Ramone
 10. City Of Blinding Lights

Side 3 - Adam

 1. Vertigo
 2. I Still Haven't Found What I'm Looking For
 3. Electrical Storm
 4. The Fly
 5. If God Will Send His Angels
 6. Desire
 7. Until The End Of The World
 8. Song For Someone
 9. All I Want Is You
 10. Peace On Earth

Side 4 - Bono

 1. With Or Without You
 2. Stay
 3. Sunday Bloody Sunday
 4. Lights Of Home
 5. Cedarwood Road
 6. I Will Follow
 7. Two Hearts Beat As One
 8. Miracle Drug
 9. The Little Things That Give You Away
 10. 40

Sam Brown gra synth pop

76 odsłon

Kto pamięta Sam Brown i przebój "Stop!" (1988)? Singlem tym osiągnęła międzynarodowy sukces. Znana jest też ze wspólnych tras koncertowych z Pink Floyd w czasach liderowania Davida Gilmoura i śpiewania w chórkach. Wokalistka po wydaniu kilku słabiej sprzedających się płyt w latach 90. i na początku XXI wieku zamilkła. Niespodziewanie wraca po 16 latach przerwy z płytą pt. "Number 8", która utrzymana jest w klimacie electro pop. Album ukazał się 20.01.2023 r.

 

Ladytron wydał nową płytę

90 odsłon

"Time's Arrow" to tytuł nowego albumu electro popowej grupy Ladytron, która ukazała się 20.01.2023 r. Promuje ją singiel "City of Angels" a także video do utworu "Faces".

Laibach z nową EPką

65 odsłon

"Love Is Still Alive" to porcja nowej muzyki od Słoweńców z Laibach. Jak sami piszą: "The Love Is Still Alive EP śledzi podróż ocalałych przez nasz Układ Słoneczny. Jest rozwinięciem muzyki stworzonej do filmu Iron Sky – The Coming Race (reż. Timo Vuorensola, 2019), będącego ukrytą kontynuacją [Iron Sky]"

Nowy utwór z udziałem Dave'a Gahana

60 odsłon

Ukazał się utwór "Chains" wykonywany przez Dave'a Gahana i Kurta Uenali. Jest to cover numeru duńskiego zespołu The Raveonettes, który zostanie dołączony do nowej wersji płyty "Whip It On" The Raveonettes, która pierwotnie ukazała się w 2002 roku. 

Beborn Beton z nową płytą

82 odsłon

Niemieckie synthpopowe trio Beborn Beton powróci 17 marca tego roku z albumem pt. „Darkness Falls Again”. Będzie to pierwszy album od 2015 roku. Poprzedza go singiel i wideoklip pt. „Dancer in the Dark”. Wydawnictwo ukaże się nakładem Dependent Recors.

Alternativepop.pl powraca!

127 odsłon

Alternativepop.pl powraca! Będą nowe teksty, ale także zmiany i dlatego parę słów o tym, czego można spodziewać się w nowej odsłonie Alternativepop.pl.  Więcej tutaj: O Alternativepop.pl

Classix Nouveaux z nowym nagraniem!

249 odsłon

Panowie z Classix Nouveaux zebrali się i postanowili uczcić 40. rocznicę wydania debiutanckiego albumu "Night People". Z tej okazji nagrali ponownie ich ulubiony numer z tej płyty pt. "Inside Outside" w wersji anno domini 2021. Jeśli wierzyć zapowiedziom 7 maja o godz. 23:15 premierę miał teledysk do piosenki.

Nowa płyta Deine Lakaien

123 odsłon

Ukazała się nowa, podwójna płyta Deine Lakaien pt. "Dual". Na pierwszym krążku jest 10 premierowych utworów zainspirowanych artystami lub piosenkami wpływającymi przez lata na Deine Lakaien. Na drugiej płycie jest 10 coverów piosenek artystów, którzy należą do ulubionych muzyków Deine Lakaien. Wśród nich są m.in. "The Walk" The Cure, "Suspended In Gaffa" Kate Bush, “Lady d’Arbanville” Cata Stevensa, "Because the Night" Patti Smith oraz “La chanson des vieux amants” Jacques'a Brela.

 

 

Nowy album Gary Numana w maju

73 odsłon

Na maj 2021 r. zapowiadany jest nowy album Gary Numana pt. "Intruder". Póki co ukazał się singiel o tym samym tytule wraz z wideoklipem.

 

Cabaret Voltaire wrócił po 26 latach przerwy

67 odsłon

 

Nakładem Mute Records 20 listopada 2020 r. ukazała się pierwsza od 26 lat płyta sygnowana nazwą Cabaret Voltaire. Kryje się pod nią dzisiaj już tylko Richard H. Kirk, który pod szyldem Cabaret Voltaire wydał płytę pt. "Shadow of Fear" będącą miksem brzmień industrialno-technoidalnych.

 

 
 

Ukazała się nowa płyta Brendana Perry

50 odsłon

 

20 listopada 2020 r. ukazała się solowa płyta Brendana Perry pt. "Songs of Disenchantment - Music from the Greek Underground". Jak na razie dostępna jest jedynie w formie cyfrowej. Można kupić pliki (mp3, FLAC) lub posłuchać w serwisie streamingowym (np. Spotify). Wersje winylowa i kompaktowa dostępne będą w przyszłym roku. Na stronie Brendana więcej informacji na temat płyty. Można też posłuchać jednego utworu (no i kupić pliki).

https://brendan-perry.bandcamp.com/album/songs-of-disenchantment-music-from-the-greek-underground

Nie żyje Florian Schneider (Kraftwerk)

45 odsłon

 

Nie żyje Florian Schneider, założyciel (razem z Ralfem Hütterem) Kraftwerk. W 2008 roku odszedł z Kraftwerk. Miał 73 lata. Przyczyną śmierci był nowotwór. R.I.P.

 

 

Nie żyje lider Rezerwatu

45 odsłon

 

Andrzej Adamiak, lider łódzkiego zespołu Rezerwat nie żyje. Zmarł nagle w wieku 60 lat. R.I.P.

 
 

White Door powraca z nową płytą!

45 odsłon

 

Sensacyjne doniesienie na temat projektu White Door. Po prawie 40 latach grupa powraca z nowym materiałem! Do odsłuchania jeden utwór. Brzmi jakby czas zatrzymał się w latach 80.

https://whitedoor.bandcamp.com/

 

 

 

 

 

 

 

Zmarł Gabriel Delgado-López. R.I.P.

42 odsłon

 

Gabriel Delgado-López to założyciel elektro-falowego duetu Deutsch Amerikanische Freundschaft (D.A.F.), zmarł w wieku 61 lat. Informacja o śmierci została podana w mediach społecznościowych przez Roberta Görla, współtwórcę D.A.F. . „Dostałem dzisiaj wiadomość że, mój długoletni przyjaciel i kolega z zespołu Gabi Delgado zmarł wczoraj wieczorem.”

 

 
 

Nowe płyty Alphaville, Depeche Mode, John Foxx & the Maths, OMD

63 odsłon

Według oficjalnej strony Alphaville - http://www.alphaville.info/ - nowa płyta pt. "Strange Attractor" ukaże się 7 kwietnia tego roku. Wcześniej - 10 marca - na rynku pojawi się pilotujący go singiel "Heartbreak City". 3 marca ukazał się maksisingiel CD Depeche Mode "Where's the Revolution". 28 kwietnia będzie można kupić podwójny LP z 9. remiksami  "Where's the Revolution". 17 marca depeche MODE wystąpi w ramach cyklu „Telekom Street Gigs" w Berlinie. Koncert będzie miał charakter zamknięty jedynie dla wybranej grupy fanów. Będzie jednak przekaz na żywo w internecie dostępny dla wszystkich. Tutaj szczegóły: https://www.telekom-streetgigs.de/news/depeche-mode-weltpremiere  Tego samego dnia - 17 marca - będzie miała miejsce premiera nowej płyty Depeche Mode pt. "Spirit". 10 lutego ukazała się kolejna produkcja John Foxx And The Maths pt. "The Machine". Tym razem mamy do czynienia z bardziej ambientowym i instrumentalnym obliczem Johna Foxxa, co trochę dziwi, bo dotychczas pod szyldem John Foxx And The Maths ukazywały się głównie płyty nawiązujące do synth popowej przeszłości Foxxa. OMD zapowiadawe we wrześniu 2017 r. wydanie w tym roku nowej płyty pt. "The Punishment Of Luxury".

Track lista singla Depeche Mode: WERSJA CD – PREMIERA 3 MARCA 1. Where’s the Revolution 2. Where’s the Revolution (Ewan Pearson Remix) 3. Where’s the Revolution (Algiers Remix) 4. Where’s the Revolution (Terence Fixmer Remix) 5. Where’s the Revolution (Autolux Remix) WERSJA VINYL – PREMIERA 28 KWIETNIA LP nr 1: 1A. Where’s the Revolution (Autolux Remix) 2A. Where’s the Revolution (Pearson Sound Remix) 1B. Where’s the Revolution (Algiers Remix) 2B. Where’s the Revolution (Simian Mobile Disco Remix) 3B. Where’s the Revolution (Pearson Sound Beatless Remix) LP nr 2: 1A. Where’s the Revolution Where’s The Revolution (Simian Mobile Disco Dub) 2A. Where’s the Revolution (Terence Fixmer Spatial mix) 1B. Where’s the Revolution (Patrice Bäumel Remix) 2B. Where’s the Revolution (Ewan Pearson Kompromat Dub) Przy produkcji singla wzięli udział: – depeche MODE: Associated Performer, Main Artist – Martin L.Gore: Composer, Lyricist – Matrixxman: Programmer – Kurt Uenala: Programmer – James Ford: Drums, Mixing Engineer, Producer – Jimmy Robertson: Engineer, Mixing Engineer – Connor Long: Assistant Engineer – Oscar Munoz: Assistant Engineer – David Schaeman: Assistant Engineer – Brendan Morawski: Assistant Engineer – Brian Lucey: Mastering Engineer

 

 

Nowe płyty A-ha i Duran Duran

40 odsłon

"Under the Makeup" to tytuł singla A-ha, który ukaże się 3 lipca i będzie promować nowy album Norwegów pt. "Cast in Steel" zapowiadany na wrzesień. Również we wrześniu na półki sklepowe trafi czternasta płyta w dyskografii Duran Duran. Album pt. "Paper Gods" będzie promowany singlem "Pressure Off". Do współpracy przy nowym wydawnictwie Duran Duran zaproszony został m.in. Johna Frusciante.

Martin L. Gore wyda płytę solową

36 odsłon

"MG" to tytuł solowego albumu kompozytora i założyciela Depeche Mode. Krążek trafi na półki sklepowe 27 kwietnia i będzie zawierał utwory wyłącznie instrumentalne. Martin L. Gore nie tylko skomponował muzykę, ale zajął się również produkcją płyty. Gore rozpoczął pracę nad nowym materiałem zaraz po trasie koncertowej Depeche Mode "Delta Machine". Utwory powstały w prywatnym studio Martina w Santa Barbara. Martin Gore o nowej płycie: "Chciałem nadać muzyce bardzo elektroniczne brzmienie, niemalże filmowe rodem z science-fiction. Komponowanie to dla mnie absolutna konieczność. Chodzę do studia co najmniej 5 razy w tygodniu, zwłaszcza kiedy jakiś pomysł pojawi się w mojej głowie. Proces nagrania nowych utworów trwał krótko i sprawiło mi to ogromną przyjemność.". Utworu "Europa Hymn", zapowiadającego wydawnictwo Gore'a, można posłuchać pod adresem:

 

Nowe wydawnictwa gwiazd 80's

53 odsłon

John Foxx zapowiedział wydanie nowego albumu pt. "London Overgrown", na 30. marca 2015 roku. Płyta będzie zawierać materiał instrumentalny. Blancmange wyda 23. marca album "Semi Detached", na którym znajdzie się dziewięć nowych utworów i cover "I Want More" grupy Can. Marc Almond  wypuści 9. marca nowy album pt. "The Velvet Trail". Niemieckie trio Camouflage doprowadziło do końca prace nad kolejnym, długooczekiwanym wydawnictwem. Płyta pt. "Greyscale' ukaże się 6. marca w Niemczech i 27. marca w innych rejonach świata. Jimmy Somerville przygotowuje nową płytę pt. "Homage", której wydanie zapowiedziano na  9. marca tego roku. Nowy utwór Blancmange do posłuchania tutaj:

 

Steve Strange nie żyje

36 odsłon

Jak podaje BBC nie żyje Steve Strange. Lider Visage zmarł na atak serca w szpitalu w Sharm el-Sheikh w Egipcie. Informację taką przekazał Marc Green z labelu August Day Recordings wydającego płyty Visage. R.I.P.

Visage z orkiestrą symfoniczną

51 odsłon

Visage z orkiestrą symfoniczną

Steve Strange zapowiada wydanie nowego albumu Visage pt. "Orchestral". Na płycie znajdzie się materiał Visage zarejestrowany z czeską orkiestrą symfoniczną. Koncert miał miejsce w marcu 2014 roku podczas ceremonii otwarcia mistrzostw świata juniorów w narciarstwie w Pradze. 24 listopada ukaże się singiel "Fade to Grey" poprzedzający "Orchestral". Na wydawnictwie usłyszymy klasyczne numery Visage w symfonicznych aranżacjach. Będzie też jedno nagranie premierowe.

Tracklista:
1. The Damned Don't Cry
2. Fade To Grey
3. Dreamer I Know
4. Mind Of A Toy
5. Visage
6. The Anvil
7. Never Enough
8. Pleasure Boys
9. Hidden Sign
10. Night Train
11. Love Glove
12. The Silence

Nowości płytowe - jesień 2014 r.

40 odsłon

29 września ukaże się pierwsza od 15 lat płyta ex wokalisty Frankie Goes to Hollywood - Holly Johnsona. Album pt. "Europa" zawierać będzie jedenaście utworów premierowych oraz zestaw remiksów, który znajdzie się na dodatkowym dysku. W realizacji płyty byłemu wokaliście FGTH pomagał Mark Ralph. - Zapakowałem swoje stare syntezatory do taksówki, pojechałem do Marka i całą noc pracowaliśmy nad płytą - opowiada Holly Johnson. Na krążku gościnnie pojawią się Vangelis, Phil Manzanera z Roxy Music oraz Vini Reilly z The Durutti Column. Wydawnictwo poprzedza singiel "In and Out of Love". Za reżyserię klipu odpowiada Chris Shepherd.

13 października ukaże się płyta Spandau Ballet pt. "The Story - The Very Best Of". Zestaw będzie kompilacją największych przebojów zespołu w zremasterowanych wersjach oraz trzema premierowymi utworami: "This Is the Love", "Steal" i "Soul Boy". Nowe wydawnictwo Simple Minds będzie nosiło tytuł "Big Music". Sensacyjnie zapowiada się premierowe wydawnictwo... Pink Floyd. Będzie to materiał powstały przed 20 laty podczas nagrywania "Division Bell". Aż dwa wydawnictwa zapowiada Prince. Pierwsze z nich będzie nosić tytuł "Official Age", drugie zostanie wydane pod szyldem 3rdEyeGirl pt. "Plectrum Electrum".

Nowe wydawnictwa Midge Ure'a, Erasure, Deine Lakaien i Blondie

33 odsłon

Midge Ure wyda 4 lipca nowy album pt. "Fragile". Można już posłuchać fragmentów tego wydawnictwa. Duet Erasure zapowiedział wydanie 22 września tego roku kolejnego, szesnastego już albumu pt. "The Violet Flame".  8 sierpnia ukaże się dziesiąta płyta Deine Lakaien pt. "Crystal Palace". Przypomnijmy, że niemiecki duet wystąpi na tegorocznym Castle Party w Bolkowie. 13 maja ukazała się dziesiąta płyta grupy Blondie pt. "Ghosts Of Download". W wersji specjalnej, oprócz dysku z nowymi nagraniami jest też drugi dysk z największymi przebojami Blondie.

Nowości płytowe - wiosna 2014 r.

37 odsłon

Wokalista A-ha - Morten Harket - wydał 11 kwietnia solowy album pt. "Brother". 3 czerwca ukaże się nowy album Petera Murphy'ego (Bauhaus) pt. "Lion". Dieter Meier, wokalista szwajcarskiego duetu Yello, wydał 11 kwietnia album "Out Of Chaos". Na 14 kwietnia zapowiadany jest nowy album Johna Foxxa pt. "B-Movie (Ballardian Video Neuronica)". Grupa Echo & The Bunnymen wyda w tym roku swoją dwunastą płytę pt. "Meteorites". Album ukaże się 28 kwietnia. Nad jego produkcją czuwał Youth – basista zespołu Killing Joke. 12 maja ukaże się kolejne wydawnictwo reaktywowanej grupy Swans pt. "To Be Kind".

Midge Ure zagra w Warszawie

35 odsłon

Midge Ure zagra w Warszawie

Midge Ure zagra 17 maja 2014 r. w klubie "Progresja" w Warszawie. Będzie to pełny koncert "elektryczny". Bilety w sprzedaży od 10 lutego w cenie 120 zł w przedsprzedaży w sieci www.eventim.pl i we wszystkich salonach EMPiK na terenie Polski oraz 140 zł w dniu koncertu.

Nadchodzą nowe płyty

34 odsłon

Nowy album Słoweńców z Laibach pt. "Spectre" ukaże się w lutym. Clan Of Xymox zapowiada na 14 lutego 2014 roku nowy album pt. "Matters Of Mind". Nad nowym krążkiem pracuje też Tears For Fears. Będzie to pierwszy album od 10 lat. Duet Heaven 17 ogłosił, że rozpoczyna prace nad nową płytą, która ukaże się w sierpniu 2014 roku. Po 20 latach z nowym materiałem pt. "Autumn In The Neighbourhood" powraca China Crisis. W połowie grudnia 2013 r. został udostępniony premierowy utwór "Everyone You Know". Poniżej przypominam jeden z największych przebojów grupy.

Visage z trzecim singlem z nowej płyty

37 odsłon

Visage z trzecim singlem z nowej płyty

Ukazał się trzeci singiel pt. "Never Enough" z nowej płyty grupy Visage pt. "Heart & Knives". Płytka ukazała się 9 grudnia 2012 r. Wcześniej album promowały utwory: "Shameless Fashion" i "Dreamer I Know".

Tracklista:
1. Never Enough (John Bryan Widescreen Version)
2. Never Enough (Marc Mitchell Remix)
3. Never Enough (Bottin Edit)
4. Never Enough (Lasertom Version)
5. Never Enough (Album Version)
6. The Anvil (Live In Hoxton)
7. Never Enough (John Bryan Orchapella)

Gary Numan zagra w Warszawie!

35 odsłon

Gary Numan zagra w Warszawie!

20 lutego 2014 r. w klubie Palladium w Warszawie odbędzie się jedyny w Polsce koncert Gary Numana. Artysta wystapi w ramach trasy Splinter Tour, promującej najnowszą płytę Gary'ego "Splinter (Songs From A Broken Mind)". Początek koncertu o g. 20:00. Bilety dostępne na eventim.pl w cenie: 120 zł w przedsprzedaży, 135 zł w dniu koncertu.

Solowy album Billy Currie z Ultravox

39 odsłon

Solowy album Billy Currie z Ultravox

"Balletic Transcend" to tytuł nowego, solowego albumu Billy Currie, który ukaże się 12 listopada. Na płycie znajdziemy sporo syntezatorowych motywów charakterystycznych dla Ultravox. 

Nowe wydawnictwa Johna Foxxa

33 odsłon

6 września ukazała się nakładem Ghost Box epka nowego projektu Johna Foxxa - John Foxx And The Belbury Circle "Empty Avenues". Wcześniej - 19 sierpnia - nakładem Sugarcane Recordings wyszła epka John Foxx and Jori Hulkkonen "European Splendour". Na obu wydawnictwach John Foxx nawiązuje do swoich korzeni. Mamy do czynienia z połączeniem wokalu Foxxa i elementów nowoczesnej elektroniki okraszonych oldskulowym klimatem całości. W maju tego roku światło dzienne ujrzał również kolejny koncertowy album Foxxa pt. "Rhapsody", ponownie w ramach działalności pod szyldem John Foxx And The Maths.

Rok 2013 jest wyjątkowo płodny dla Brytyjczyka, bo w czerwcu ukazał się również trzypłytowy kompilacyjny box "Metadelic", zawierający wybór wczesnych nagrań Foxxa z lat 80. a także sesje BBC z lat 80. oraz maksisinglowe wersje klasycznych nagrań Foxxa. Na trzecim dysku DVD otrzymaliśmy 6 klipów. Również w maju, nakładem wytwórni Foxxa Metamatic Records, ukazały się epki z coverami i remiksami jego nagrań. Najpierw 10 maja kompaktowa epka "Exponentialism", na której Gazelle Twin i I Speak Machine prezentują swoje wersje utworów "My Sex", "I want To Be A Machine", "He's A Liquid" i "Never let Me Go" a 27 maja na winylowej 12' ukazały się dwie wersje słynnego "Underpass" (_Unsubscribe_Remake Mix by Dave Clarke and Mr Jones) i (Oh The Gilt Mix by John Tatlock and John Doran).

Visage promuje nową płytę

49 odsłon

Visage zapowiada październikowe koncerty promujące płytę "Hearts and Knives" wydaną w tym roku. 8 października grupa wystąpi w niemieckim Bochum, 9 października w stolicji Szwecji Sztokholmie, następnego dnia w szwedzkim Göteborgu a 11 października odwiedzi Słowację, by zaprezentować się w stolicy - Bratysławie. Steve Strange zapowiada kolejne koncerty we Francji, Hiszpanii i Włoszech w listopadzie i grudniu.

VISAGE EUROPEAN HEARTS AND KNIVES TOUR DATES
Germany – Bochum - Tuesday 8th October
Sweden - Stockholm - Wednesday 9th October
Sweden - Gothenburg - Thursday 10th October
Slovakia – Bratislava - Friday 11th October

Nowy album VNV Nation w październiku

33 odsłon

Nowy album VNV Nation w październiku

4 października ukaże się nowy album VNV Nation pt. “Transnational”. Płyta wydana zostanie w wersji CD i winylowej. Dwa dni wcześniej rusza trasa koncertowa promująca nowe wydawnictwo pt. “Transnational Tour”.

Simple Minds zagra w Polsce

41 odsłon

Simple Minds przyjeżdza na dwa koncerty do Polski. Szkoci zagrają 1 marca 2014 roku w poznańskiej Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz dzień później (2 marca) w Stodole w Warszawie. Simple Minds to jeden najpopularniejszych brytyjskich zespołów lat 80., przez krytyków muzycznych określany jako jeden z najważniejszych przedstawicieli pokolenia, do którego należały także takie formacje jak The Cure, The Psychedelic Furs czy Joy Division/New Order.  W Polsce grupa Simple Minds zagra w ramach znakomicie sprzedającej się trasy Celebrate Tour i promować będzie kompilację swoich największych hitów, „Celebrate”. Na marcowych koncertach fani będą mieli okazję zobaczyć tryumfalny powrót formacji i usłyszeć ich największe przeboje w tym najpewniej takie utwory jak „Promised You a Miracle”, „Glittering Prize”, "Alive And Kicking", "Belfast Child"  czy kultowe „Don’t You (Forget About Me)” znane między innymi ze ścieżki dźwiękowej kultowego filmu Johna Hughesa "The Breakfast Club" ("Klub Winowajców").

Simple Minds, w którego skład obecnie wchodzą Jim Kerr, Charlie Burchill, Mel Gaynor, Andy Gillespie i Ged Grimes zadebiutowali w 1979 roku albumem „Life In A Day”. Stali się sławni na całym świecie za sprawą albumu „Sons and Fascination”, a szczyty list przebojów w Europie i Ameryce zdobyli płytami "Once Upon a Time” oraz „Street Fighting Years”. Od połowy lat 80. Simple Minds stali się jednym z najpopularniejszych zespołów na świecie, a ich single przyniosły grupie uwielbienie fanów wielu krajach. O ich statusie może świadczyć fakt, że inspirowali się nimi muzycy U2, a ich twórczość wywarła silny wpływ na tak różnych artystów jak Manic Street Preachers , Primal Scream , Moby czy The Horrors. Zespół, poza charakterystycznym brzmieniem i melodyjnością, zasłynął też swoimi żywiołowymi koncertami, w trakcie których wokalista Jim Kerr nie tylko emocjonalnie śpiewał, ale przede wszystkim bardzo energicznie tańczył. Kerr wspomina: „Kiedy zaczynaliśmy Simple Minds naszym celem było zostać uznanym za jeden z wielkich zespołów koncertowych. Zespół, który miał pragnienie, aby grać na całym świecie, wszędzie. To wyzwanie nadal trwa”.

Były wokalista Culture Club powraca

31 odsłon

Boy George, jedna z ikon muzyki pop lat 80., powraca po 18. latach przerwy z premierowym materiałem solowym. Nowa płyta pt. "This Is What I Do" ukaże się 28 października 2013 r. Nad krążkiem wokalista pracował wraz z muzykami znanymi jeszcze z czasów Culture Club - Johnem Themisem, Kevanem Frostem i Richim Stevensem. Boy George, czyli George Alan O'Dowd urodził się 14 czerwca 1961 roku w Bexley w południowo-wschodnim Londynie. Karierę rozpoczął pod okiem Malcolma McLarena, byłego menedżera Sex Pistols. Kariera Boya George'a nabrała jednak tempa dopiero, gdy w 1981 roku powstał Culture Club. Przeboje "Do You Really Want To Hurt Me" i "Karma Chamaleon" należą dziś do kanonu muzyki pop lat 80. Po rozwiązaniu Culture Club Boy George rozpoczął w 1987 roku działalność solową. Poza nagrywaniem płyt pracuje jako didżej klubowy

Wrocław Industrial Festival 2013

29 odsłon

Wrocław Industrial Festival 2013

W dniach 7-9 listopada 2013 odbędzie się kolejna edycja Wrocław Industrial Festival. W "klubie Włodkowica 21" przy ul. Włodkowica 21 we Wrocławiu (czwartek), Sali Gotyckiej przy Purkyniego 1 (piątek, sobota) zagrają m.in.: WIRE (UK), dj BORG vs SKULLSCRAPPER (AKA DIRK IVENS) (B), IN THE NURSERY (UK, full line-up set), BAD SECTOR (IT), NOTHING BUT NOISE (B, FRONT 242 side project). Więcej info: www.industrialart.eu/festival

07.11. CZWARTEK: "klub WŁODKOWICA 21", ul Włodkowica 21,
godz 18:00

SZELEST SPADAJĄCYCH PAPIERKÓW (POL)
MIRT (POL)
KOMORA A (POL)
MONOPIUM (POL)
dj BORG vs SKULLSCRAPPER (AKA DIRK IVENS) (B)

08.11. PIĄTEK - SALA GOTYCKA,  Purkyniego 1,
godz 16:30

IN THE NURSERY (UK, full line-up set)
AGENT SIDE GRINDER (S)
CONSUMER ELECTRONICS (UK)
UNDERVIEWER (B, pre FRONT 242)
C.H. DISTRICT (POL)
ANEMONE TUBE (D)
COLLAPSING NEW PEOPLE (A)
SPHERICAL DISRUPTED (D)
dj BORG vs SKULLSCRAPPER (aka DIRK IVENS) (B)

09.11. SOBOTA - SALA GOTYCKA,  Purkyniego 1,
godz 16:30

WIRE (UK)
BAD SECTOR (IT)
NOTHING BUT NOISE (B, FRONT 242 side project)
CONTRASTATE (UK)
ALUK TODOLO (F)
IRM (S)
OPPENHEIMER MkII (UK/A)
MERCYDESIGN (D)
dj EINAR (POL)

BILETY (przedsprzedaż rusza 01.09):

karnet: 190 zł (dostępne od 01.09 do 31.10)
07.11:   25 zł (przed wejściem)
08.11:  100 zł (przedsprzedaż)/ 115zł (na bramce)
09.11:  100 zł (przedsprzedaż)/ 115zł (na bramce)

30 lat od pierwszego sukcesu Howarda Jonesa

30 odsłon

29 listopada w Londynie i 30 listopada w Birmingham Howard Jones będzie świętował 30. lecie wydania debiutanckiego singla "New Song", dzięki któremu odniósł międzynarodowy sukces. Listopadowe koncerty będą podzielone na trzy części. W pierwszej, Howard Jones zaprezentuje utwory w wersji akustycznej, w środkowej znajdzie się nowa twórczość Howarda wraz z oprawą multimedialną przygotowaną specjalnie na ten show. W trzeciej części usłyszymy jego najbardziej znane utwory w oryginalnych wersjach.

Howard Jones to brytyjski muzyk, który od siódmego roku życia uczył się grać na fortepianie. Zanim poznał go cały świat,  wykonywał różne zajęcia niekoniecznie związane z muzyką m.in. pracował w fabryce opakowań, ale dawał też lekcje muzyki. Od 1979 roku występował w londyńskich pubach. Wykonywał tam fortepianowe przeróbki przebojów i standardów muzyki rozrywkowej. Szybko wprowadził jednak swój repertuar. Gdy nastała moda na syntezatory i new romantic, przearanżował go na modłę tej stylistyki i właśnie z tej twórczości jest najbardziej znany.  W 1983 roku podpisał kontrakt na nagrania z firmą WEA. Wydane na singlu "New Song" i "What Is Love?", utrzymane w duchu new romantic zarówno jeśli chodzi o syntezatorową oprawę muzyczną, jak i wizerunek Howarda Jonesa w wideoklipach je promujących, osiągnęły odpowiednio 3. i 2. pozycję na UK Singles Chart a wydany rok później album "Human's Lib" osiągnął 1. miejsce na brytyjskiej liście najlepiej sprzedających się albumów. Warto dodać, że w czerwcu 2013 roku ukazał się po raz pierwszy na DVD zbiór videoclipów Howarda.

Nadchodzące premiery płytowe

30 odsłon

Już 10 czerwca ukaże się nowa płyta Szkotów z Boards of Canada. "Tomorrow's Harvest" to pierwszy od 8 lat i w sumie dopiero czwarty regularny krążek klasyka współczesnej elektroniki. Dzień później, 11 czerwca nastąpi oficjalna premiera albumu Black Sabbath "13". To pierwsza od 1978 roku płyta legendy hard rocka w niemal oryginalnym składzie. Niemal, bo na bębnach zabrakło Billa Warda, który nie porozumiał się z kolegami - Ozzy Obournem, Tony Iomi i Geezerem Butlerem. 1 lipca do sklepów trafi nowy krążek Editors "The Weight Of Your Love" a 15 lipca ukaże się kolejna płyta Pet Shop Boys pt. "Electric". Na 26 sierpnia zapowiadana jest premiera albumu Franz Ferdinand pt. "Right Thoughts, Right Words, Right Action". Wydanie nowej płyty pod szyldem Nine Inch Nails zapowiada również Trent Reznor, ale data premiery nie jest jeszcze znana.

SLEEP WELL chapter IV w rytmie lat 80.

31 odsłon

SLEEP WELL chapter IV w rytmie lat 80.

"SLEEP WELL chapter IV" to kolejna część serii wydawniczej Requiem. Ty, razem na płycie usłyszymy nowe wykonania utworów kształtujących naszą muzyczna świadomość. Esencja lat 80. zamieniona w dźwięki. Współczesna interpretacja dekady, w której powstawały najlepsze hity. Warto posmakować brzmień z czasów wideo i syntezatorów w nowoczesnej odsłonie. Na składance usłyszymy m.in. nowe wersje utwórów: OMD, D.A.F., Chrisa Isaaka, New Order, Gazebo, The Cure, Marca Almonda.

Tracklista:

1. Maciej Staniecki, Magda Gaj–Nowicka – Wicked Game
2. NOT – The Dark Age Of Love
3. Das Moon – Das Model (V1.02)
4. Prawatt – Der Mussolini
5. Maszyny I Motyle, Małgorzata Florczak Tillbaka – Lullaby
6. 7JK – Maid Of Orleans (V1.02)
7. Wojciech Konikiewicz, Robert Marciniak, Waldemar Jędruszak –    Cars
8. Agressiva 69 – Tak Długo Czekam (Ciało)
9. C.H. District – Sex Objekt
10. Fuka Lata –    Tainted Love
11. The Complainer – Blue Monday
12. Jacaszek – I Like Chopin
13. Ireneusz Socha – Shipbuilding
14. Bolesław Błaszczyk, Soma, Marcin Bociński –    I Just Can’t Wait
15. Maciej Staniecki, Bartek Księżyk, Łukasz Lach – Ashe

Visage wraca na scenę!

30 odsłon

Po niemal trzydziestu latach od premiery albumu "Beat Boy" brytyjska formacja Visage wraca na scenę z nowym studyjnym krążkiem zatytułowanym "Hearts and Knives". Dowodzony przez Steve'a Strange'a kwartet wyda premierowy materiałem pod koniec maja, a singlem promującym album będzie nagranie "Shamelss Fashion". Podczas prac w studiu grupie pomagali m.in. Mick Macneil z Simply Minds oraz David Formula, pierwszy klawiszowiec Visage.

Tracklista:

01 Never Enough
02 Shameless Fashion
03 She's Electric (Coming Around)
04 Hidden Sign
05 On We Go
06 Dreamer I Know
07 Lost In Static
08 I Am Watching
09 Diaries Of A Madman
10 Breathe Life

Akcja fanów Depeche Mode przeciwko wysokim cenom biletów

30 odsłon

Akcja fanów DM przeciwko cenom biletów

Polscy fani Depeche Mode sprzeciwiają się wysokim cenom biletów na koncerty i wystosowali apel w tej sprawie:

"Polscy fani Depeche Mode w odpowiedzi na ogłoszone przez Live Nation Polska sp. z o.o. ceny biletów na koncert Depeche Mode, który odbędzie się w lutym 2014 r. w Łodzi, postanowili sprzeciwić się polityce cenowej organizatora. Od dłuższego czasu obserwujemy galopujący wzrost cen na koncerty zagranicznych artystów. Wejściówki osiągają ceny oderwane od realiów gospodarczych i zasobności portfeli Polaków. Przykładowo, w porównaniu do poprzednich koncertów Depeche Mode w Łodzi ceny biletów wzrosły niemal o 100%. Decydując się na prowadzenie akcji sprzeciwu chcemy zwrócić uwagę społeczeństwa i mediów na ten fakt i rozpocząć dyskusję na temat granic dostępu do sztuki. Problem ten nie dotyczy bowiem tylko i wyłącznie koncertów Depeche Mode w Polsce, ale także występów innych artystów w naszym kraju. W geście protestu polscy fani Depeche Mode ogłosili, iż nie będą kupować biletów na łódzki koncert zespołu w najdroższej kategorii cenowej - tzw. biletów Golden Circle Early Entrance (bilety umożliwiające wcześniejsze wejście na obiekt i stwarzające możliwość zajęcia miejsca tuż pod sceną). W przypadku Depeche Mode są to bilety w cenie 385 zł, a zatem aż o 110 zł droższe niż wejściówki dla osób wchodzących na występ w następnej kolejności. Dodatkowo bilety te reklamowane są jako przeznaczone "tylko dla prawdziwych fa-nów" dyskryminując w ten sposób fanów zajmujących inne sektory. W ocenie fanów, poza czysto komercyjnym aspektem, praktyka sprzedaży biletów ze wcześniejszym wejściem niczym nie jest uzasadniona. Na pozostałych koncertach w Europie taka kategoria biletów nie istnieje, a bilety na łódzki koncert są jednymi z najdroższych w Europie.  Prowadzimy akcję na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/NieDlaBiletowGCEE "

Nitzer Ebb supportem Depeche Mode

28 odsłon

Nitzer Ebb supportem Depeche Mode

Nitzer Ebb będzie supportował Depeche Mode podczas czterech czerwcowych koncertów Delta Machine World Tour: 11 czerwca w Lipsku, 13 czerwca w Kopenhadze, 15 czerwca w Paryżu i 17 czerwca w Hamburgu.

Nowe wydawnictwa Midge Ure'a

29 odsłon

Midge Ure, wokalista Ultravox, wyda nową kompilację swoich najlepeszych utworów. Płyta "The Works" ukaże się 25 marca. Na dwóch krążkach znajdziemy nagrania solowe Ure'a a także utwory z okresu współpracy Ure'a z Visage. Oprócz utworów studyjnych, na płycie znajdą się też nagrania koncertowe. Artysta zapowiada również wydanie koncertowego albumu "Midge Ure: Live in Chicago", który będzie dokumentował koncert, który odbył się 1 stycznia w Mayne Stage w Chicaga. Więcej szczegółów wkrótce.

Tracklist: Midge Ure, The Works

CD 1

1. “If I Was”
2. “That Certain Smile”
3. “Cold Cold Heart”
4. “Call Of The Wild”
5. “The Chieftain/The Dancer” (Live)
6. “Dear God”
7. “The Man Who Sold The World”
8. “Fade To Grey” (Live)
9. “Sister And Brother” (Single Edit)
10. “Living In The Past”
11. “She Cried”
12. “Answers To Nothing”
13. “When The Winds Blow” (Live)
14. “Remembrance Day”
15. “Textures”
16. “Mood Music”
17. “That Certain Smile” (Extended)

CD 2

1. “No Regrets”
2. “Wastelands”
3. “After A Fashion”
4. “I See Hope In The Morning Light”
5. “The Leaving (So Long)”
6. “Honorare”
7. “Fields Of Fire”
8. “Breathe”
9. “Oboe”
10. “Hell To Heaven”
11. “Answers To Nothing” (Extended Version)
12. “Dear God” (Extended Version)
13. “If I Was” (Extended Mix)
14. “The Gift” (Instrumental)
15. “Guns And Arrows” (Live)

Nowości electro - wiosna 2013 r.

28 odsłon

Nowości electro - wiosna 2013 r.

Sensacyjnie zapowiada się pierwsza od 22 lat - w składzie Dirk Ivens i Marc Verhaeghen - płyta The Klinik. Album pt. "Eat Your Heart Out" ma się ukazać 1 marca. Klasyczny duet uzupełni Peter Mastbooms. Również w marcu ukaże się nowa płyta klasyka electro-industrialu Leaether Strip "Serenade for the Dead II" a także uznanej grupy neo-EBM Spetsnaz "For Generations to Come". 22 marca premierę swojego albumu "Babel" zapowiada polski projekt electro - Controlled Collapse.

Powrót Adama Anta

30 odsłon

Adam Ant powraca z pierwszym albumem od 1995 roku, kiedy wydał niezbyt udany "Wonderful". Nowa płyta nosi tytuł "Adam Ant Is the Blueblack Hussar in Marrying the Gunner's Daughter" i ukaże 21 stycznia 2013 roku nakładem wytwórni Blueblack Hussar. Znajdzie się na niej siedemnaście utworów. Album zostanie wydany w trzech wersjach: podwójne CD, płyta winylowa oraz kaseta. Adam Ant to kontrowersyjny artysta, który zyskał największą sławę na początku lat 80-tych, jako wokalista post punkowej grupy Adam and the Ants. W Wielkiej Brytani był wtedy wielką gwiazdą. Ze względu na kolorowe stroje i image typowy dla lat 80. często (bezpodstawnie) podłączany do nurtu new romantic. Adam Ant wydał w sumie trzy płyty jako Adam and the Ants i pięć solowych jako Adam Ant. Najnowsze wydawnictwo będzie szóstym albumem solowym. Tutaj można obejrzeć teledysk do utworu "Cool Zombie", promującego "Adam Ant Is the Blueblack Hussar in Marrying the Gunner's Daughter"

Nowa płyta Bowiego już w marcu!

29 odsłon

Nowa płyta Bowiego już w marcu!

David Bowie zapowiedział premierę pierwszej studyjnej płyty od 2003 roku, kiedy ukazał się album "Reality". Nowe wydawnictwo Bowiego będzie nosić tytuł "The Next Day" i ukaże się 11 marca. Materiał na płytę "The Next Day" był nagrywany w Nowym Jorku pod okiem Tony'ego Viscontiego. Wszystkie kompozycje napisał Bowie. Płyta promowana jest singlem "Where Are We Now?". Piosenka odwołuje się do wspomnień artysty z okresu, kiedy mieszkał w Berlinie. Autorem teledysku jest Tony Oursler.

OMD zapowiada koncerty i płytę

29 odsłon

Zespół Orchestral Manoeuvres In The Dark rozpoczął pracę nad kolejnym studyjnym albumem, którego wydanie planowane jest na 2013 rok. Według zapowiedzi Andy'ego McCluskeya i Paula Humphreysa płyta będzie nosić tytuł "English Electric". Podobno w muzyce znajdą się nawiązanie w postaci próbek radiowych i dźwięków do albumu "Dazzle Ships". Zespół zapowiada również serię kilkunastu koncertów w kwietniu i maju 2013 roku. Niestety wszystkie na terenie Wielkiej Brytanii.

Nowy album koncertowy Ultravox

29 odsłon

Ukazał się album koncertowy Ultravox pt. "2012 Tour". Podwójne wydawnictwo zostało nagrane na żywo 27 września 2012 w HMV Hammersmith Apollo (Hammersmith Odeon) podczas "Brilliant Tour". Płyta była sprzedawana podczas drugiej części trasy koncertowej Ultravox w Europie. Niestety, koncerty ominęły Polskę (choć w sąsiednich Niemczech Ultravox wystąpiło aż siedem razy). Gupa zagrała w październiku i listopadzie również we Francji, Belgii, Holandii, Danii, FInlandii, Szwecji, Norwegii, Włoszech, Szwajcarii i Austrii. Słychać, że panowie są w doskonałej formie a nagrania z nowej płyty "Brilliant" doskonale brzmią obok ultravoksowych klasyków.

CD 1

1 Brilliant        
2 New Europeans        
3 Mr. X        
4 Reap The Wild Wind        
5 Visions In Blue        
6 Change        
7 White China        
8 Rise        
9 Sleepwalk        
10 The Voice        
11 Live        
12 We Stand Alone        
13 The Thin Wall        
14 Lament     

CD 2
   
15 I Remember (Death In The Afternoon)        
16 Vienna        
17 Flow        
18 One Small Day        
19 Passing Strangers        
20 Love's Great Adventure        
21 All Stood Still        
22 Hymn        
23 Dancing With Tears In My Eyes        
24 Contact 

Wrocław Industrial Festival 2012

30 odsłon

Wrocław Industrial Festival 2012

Zbliża się kolejna edycja Wrocław Industrial Festival, który odbędzie się w dniach 8-11.11.2012 we Wrocławiu. Na jedenastej edycji festiwalu nie mogło zabraknąć gwiazd industrialnej estetyki, jak i wykonawców otwierających przed nurtem nowe perspektywy. Niekwestionowanym headlinerem tegorocznej edycji jest amerykański wszechstronny artysta Boyd Rice, twórca grupy NON – jednej z najważniejszych i najbardziej wpływowych formacji w dziejach nurtu. Obok niego będzie można zobaczyć klasyków sceny syntezatorowej i estetyki EBM – belgijski zespół The Klinik. Post-punkową tradycję zaprezentują weterani gatunku – brytyjski Section 25 i australijski Scattered Order. Przedstawicielami neofolku będą w tym roku pochodzący z Luksemburga Rome i włoski Ait! Francuzi z DDAA pokażą najbardziej eksperymentalną i eklektyczną stronę industrialu, a belgijsko-francuski Tzolk'in swoimi plemiennymi, zanurzonymi w ambiencie rytmami nawiąże do starożytnych, rytualnych tradycji minionych cywilizacji. Swoje własne wersje EBM-u i tanecznej elektroniki w koncertowej odsłonie odkryją przed festiwalowymi gośćmi Brytyjczycy z Portion Control, Belgowie z The Juggernauts i polska formacja Wieloryb. Kolaboracja projektu Sieben i rodzimej Job Karmy pod kryptonimem 7JK zaprezentuje mariaż nowych technologii z tradycyjnym instrumentarium, a noisowa, najbardziej ekstremalna forma industrialu będzie miała swoją reprezentację w postaci francuskiej formacji La Nomenklatur i niemieckiego projektu Winterkälte. W końcu najbardziej awangardowe, eksperymentalne i poszukujące drogi będą należały do czeskiego Radio Royal, niemieckiego Sardh i polskich formacji Nonstate i 11.

Jarboe zagra akustycznie we Wrocławiu

52 odsłon

Jarboe zagra akustycznie we Wrocławiu

Jarboe wystąpi 4 października 2012 r. na scenie wrocławskiego Klubu Firlej. Artystka zaprezentuje się w wersji akustycznej z towarzyszeniem fortepianu. Pochodząca z Atlanty wokalistka, znana jest przede wszystkim z tworzonego z Michaelem Gira projektu Swans. Jarboe to artystka, której twórczości nie sposób zaszufladkować. Ogromna charyzma, intrygująca osobowość, wyjątkowa zdolność obserwacji otaczającego świata i umiejętność odzwierciedlenia ich w dźwiękach sprawiają, że muzyka Jarboe pobudza emocje, daje zastrzyk energii, stymuluje zmysły. Fascynuje, prowokuje i niepokoi zarazem. Jak sama podkreśla, najlepiej czuje się występując przed publicznością. Jej mroczna i tajemnicza osobowość doskonale sprawdzają się w bezpośrednim kontakcie ze słuchaczami. Artystka ma na swoim koncie kilkanaście solowych krążków i niezliczoną liczbę albumów, przy których współpracowała z innymi wykonawcami. Oprócz wspomnianego Michaela Gira nagrywała m.in. z Pucifer, Nickiem Cavem, Neurosis, A Perfect Circle, Jesu czy Philem Anselmo. Na scenie działa już od ponad 25 lat.

Nowa płyta Clan of Xymox

32 odsłon

Nowa płyta Clan of Xymox

9 października tego roku ukaże się nowe wydawnictwo Clan Of Xymox pt. "Kindred Spirits". Płyta zawiera 13 coverów nagrań innych wykonawców, które dla zespołu są szczególnie ważne. W wykonaniu CoX usłyszymy utwory autorstwa m.in. The Sisters of Mercy, The Cure, Siouxsie and the Banshees, Nine Inch Nails, Joy Division, David Bowie, Depeche Mode, Radiohead, New Order.

Lacrimosa promuje nową płytę

35 odsłon

23 września w warszawskiej Progresji i 24 września w krakowskim Kwadracie Lacrimosa rozpoczyna swoją jesienną trasę. Nie będzie to jednak zwyczajna trasa koncertowa, ponieważ zespół zaplanował specjalny, wydłużony set. Podczas „Tour: Revolution” Lacrimosie na scenie nie będzie towarzyszył żaden supportujący zespół. Koncert gwiazdy wieczoru zostanie wydłużony i podzielony na dwa akty. Jednocześnie przypominamy, że nadchodząca trasa koncertowa jest okazją do promocji najnowszego albumu grupy, „Revolution”, który swoją premierę będzie miał 7 września. 

Lacrimosa działa na scenie dark independent już od ponad dwudziestu lat. Nazwą, zespół nawiązuje do jednej z klasycznych kompozycji Wolfganga Amadeusza Mozarta. Tilo Wolff i Anne Nurmi na swoim koncie mają już piętnaście albumów. Ostatnim był podsumowujący dorobek grupy „Schattenspiel“, wydany w 2010 roku z okazji dwudziestolecia Lacrimosy. W tym roku duet zaprezentuje swoje kolejne wydawnictwo, które promować będzie jesienią w Europie.

Nowa płyta Swans

32 odsłon

Nowa płyta Swans

27 sierpnia ukazał się podwójny album grupy Swans pt. "The Seer". To już druga płyta Michaela Giry pod szyldem Swans po reaktywacji i wydaniu w 2010 roku "My Father Will Guide Me a Rope Up to The Sky". Krążek powstał z udziałem Bena Frosta, Karen O z Yeah Yeah Yeahs, Alana Sparhawka i Mimi Parker z Low, członków Akron/Family, Grasshoppera z Mercury Rev oraz Jarboe, którą można usłyszeć w chórkach i wokalnych kolażach.

Reedycja legendarnej płyty Klaus Mit Foch

29 odsłon

Reedycja legendarnej płyty Klaus Mit Foch

Ukazała się reedycja albumu "Mordoplan" wrocławskiego zespołu Klaus Mit Foch. To pierwsze wydanie albumu na cd po 23 latach od rozwiązania grupy. Płyta w wersji winylowej ukazała się nakładem Polskich Nagrań w roku 1988 i spotkała się z dość zróżnicowanym przyjęciem. Powodem tego ambiwalentnego stosunku do albumu był fakt nieobecności na wydawnictwie lidera Klausa Mitffocha - Lecha Janerki. Janerka odszedł od Klausa i rozpoczął karierę solową. Muzycy Klausa, pod nieco zmieniona nazwą, wydali natomiast "Mordoplan". Dziś płytę można ją zaliczyć do klasycznych pozycji w historii polskiego rocka. Okładka albumu zaprojektowana przez Marka Puchałę, została zaprojektowana według projektu graficznego, który towarzyszyły pierwszemu wydaniu winylowemu. Wydanie zawiera dodatkowo książeczkę z tekstem Pawła Jarodzkiego. Album ukazał się w limitowanym nakładzie 500 egzemplarzy, z czego tylko 350 jest przeznaczonych do sprzedaży. Wydawcą tej unikalnej pozycji muzycznej jest Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne Rita Baum. Wydawnictwo wpisuje się w plan wydawania słabo zapoznanych nagrań wrocławskiej sceny alternatywnej. Po wydanych przez Ritę albumach zespołu Kormorany nadszedł czas na kolejną ikonę wrocławskiej sceny.

Zapowiedzi nowych płyt

30 odsłon

Pet Shop Boys zapowiada na jesień nową płytę. Album będzie nosić tytuł "Elysium" i ukaże się we wrześniu. Za produkcję materiału odpowiada Andrew Dawson. Wydawcą będzie Parlophone Records. Zestaw promuje singel "Invisible". Klip do singla można już obejrzeć na youtube.

Nad nowym wydawnictwem pracują również Depeche Mode i U2. Nie wiadomo kiedy dokładnie zakończy się tworzenie i nagrywanie, ale wiadomo, że trasa koncertowa DM planowana jest na 2013 rok. Można więc przypuszczać, że nowa płyta ukaże się pod koniec tego roku, albo na początku przyszłego. Również Bono i spółka zapowiadają wydanie nowego albumu. Muzycy spędzili w studiu już trzy tygodnie i jak wyjawił frontmant W niedawnym wywiadzie dla irlandzkiej telewizji "U2 przeżywa ostatnio bardzo twórczy okres. - Mamy za sobą najlepsze trzy tygodnie w studio od 1979 roku". Pożyjemy, zobaczymy ;).

O nowym wydawnictwie myśli również... Roger Waters. Były muzyk Pink Floyd ostatnią płytę pt."Amused to Death" wydał w 1992. Na razie jednak mowa jest bardziej o "przeczuciach" i planach niż o prawdziwej sesji nagraniowej. Z całą pewnością natomiast w niedalekiej przyszłości ukaże się DVD dokumentującego jego obecną trasę "The Wall".

Nowe płyty po wielu latach przerwy wydali natomiast: Public Image Ltd "This Is PIL", Men Without Hats "Love In The Age Of War". 

Psyche przyjeżdza do Łodzi

44 odsłon

Psyche przyjeżdza do Łodzi

11 maja, w łódzkim klubie DOM – ul. Piotrkowska 138/140 – odbędzie się koncert kanadyjskiej formacji PSYCHE w ramach imprezy MACHINERIES. Psyche to legenda niezależnej muzyki elektronicznej. Zespół przechodził już wiele faz, zaczynając od ciężkiej muzyki industrialnej, przez ciepły synth-pop aż po dark wave i nie tylko. Wszystko zaczęło się pod koniec 1982 roku, w którym bracia Darrin i Stephen Huss zagrali po raz pierwszy w Edmonton w  Kanadzie pod nazwą PSYCHE. Kombinacja horroru i elektroniki, była w tym czasie czymś zupełnie nowym w tej części Kanady i przez długi czas pozostawała dość szokującym eksperymentem. 

W 1985 wydany został za pośrednictwem własnej wytwórni, licencjonowany przez New Rose Records z Paryża, debiutancki album grupy pt. "Insomnia Theatre". Po ogromnym sukcesie singla „The Brain Collapses", w 1986 nadszedł czas na przebój w Europie – „Unveiling The Secret". Od tamtego czasu Psyche nie zwalniało tempa. Kolejne płyty, kolejne przeboje – cover „Goodbye Horses”, „Sanctuary” czy „X-Rated”. Ostatni album zespołu – „Re-Membering Dwayne” – wydany w 2010 roku, był hołdem dla Ś.P. Dwayne’a Guettel’a – jednego z założycieli PSYCHE, później członka kultowego zespołu Skinny Puppy. Before oraz After Party zagrają DJ’s: no.107, kr-lik oraz serek. Bilety w cenie 20 zł do nabycia przed imprezą w klubie. After Party (po koncercie) – 10 zł. Zapraszamy!

Debiut Już Nie Żyjesz

37 odsłon

Już Nie Żyjesz to łódzki zespół. Jak sami twierdzą są "otwartą formą". W muzyce zespołu słychać wpływy zimnej fali i synthpopu, gdzie post punkowa motoryka łączy się popowymi melodiami. Zespół powstał w 2010 roku. W skład Już Nie Żyjesz wchodzą osoby które od lat współtworzą alternatywną scenę muzyczną i dały się poznać z działalnosci w rozmaitych zespołach i projektach (19 Wiosen, Bruno Schulz, Pornohagen). Zadebiutowali w 2011 roku singlem "Ty" wydanym przez Oficynę Biedota. Pod koniec marca przy współpracy z Machineries ukaże się album pt. "Eskpzm". 

Ukaże się retrospektywny box Colourbox

30 odsłon

4AD zapowiada retrospektywny box klasyka eksperymentalnej elektroniki z lat 80. - Colourbox. Grupa ma na swoim koncie jeden pełnowymiarowy album "Colourbox" (1985), dwa mini albumy "Colourbox" (1983), "Colourbox" (1985) oraz single i zbiór "Best of Colourbox 82/87" wydany już w 2001 roku. Mimo krótkiej działalności (1982-1987) i skromnego dorobku płytowego, grupa odcisnęła piętno na muzyce epoki łącząc w swojej twórczości elementy elektroniki, industrialu oraz muzyki soul i reggae. Czteropłytowy boks zapowiadany jest na maj tego roku. Złożą się na niego: album z 1985 roku, kolekcja singli oraz miksów 12', mini album z 1983 roku, wczesny miks utworu "Arena" oraz 8 utworór nagranych w czasie BBC session.

tracklisting:

CD 1:

01 Sleepwalker
02 Just Give 'Em Whiskey
03 Say You
04 The Moon Is Blue
05 Inside Informer
06 Punch
07 Suspicion
08 Manic
09 You Keep Me Hanging On
10 Arena
11 Edit The Dragon
12 Hipnition
13 We Walk Around the Streets
14 Arena II
15 Manic II
16 Fast Dump
17 Sex Gun

CD 2

01 Baby I Love You So *
02 The Official Colourbox World Cup Theme *
03 Hot Doggie
04 The Moon Is Blue *
05 Breakdown [Version 1] *
06 Tarantula [Version 1] *
07 Philip Glass
08 Looks Like We're Shy One Horse *
09 Say You *
10 Fast Dump *
11 Keep on Pushing
12 You Keep Me Hanging On *
13 Breakdown [Version 2] *
14 Tarantula [Version 2] *
15 Shadows in the Room
16 Punch *

CD 3:

01 Looks Like We're Shy One Horse / Shoot Out ^
02 Baby I Love You So ^
03 The Official Colourbox World Cup Theme ^
04 Breakdown [Version 1] ^
05 Tarantula [Version 1] ^
06 Say You ^
07 Fast Dump ^
08 The Moon Is Blue ^
09 You Keep Me Hanging On ^
10 Breakdown [Version 2] ^
11 Tarantula [Version 2] ^
12 Punch ^

CD 4:

01 Shotgun
02 Keep on Pushing
03 Nation 
04 Justice
05 Arena [Extended Version]
06 Punch #
07 Kill It #
08 Bleach #
09 Water Up the Tap #
10 The Look of Love #
11 You Keep Me Hanging On #
12 The Wanderer #
13 Low Rider #

* 7" version
^ 12" version
# BBC Session