Informacje

Zaobserwuj nas

Premiera płyty Classix Nouveaux już w piątek!

Premiera płyty Classix Nouveaux już w piątek!

Recenzja płyty >>

Czterdzieści lat po wydaniu ich ostatniej płyty "Secret" z 1983 roku, Classix Nouveaux wracają już 17 listopada z zupełnie nowym albumem zatytułowanym "Battle Cry"! Przynoszący dziewięć utworów - w tym siedem zupełnie nowych kompozycji oraz nagrane ponownie "Never Never Comes" i "Interlude/Inside Outside", charakteryzujący się gitarowo-rockowym brzmieniem "Battle Cry" zostanie wydany przez Cherry Red Records i dostępny w dystrybucji Sonic Records w formatach CD i LP Limited Edition Transparent Crystal Clear Vinyl (przedsprzedaż)! Zawierać będzie m.in. udostępnioną  w 2022 roku kompozycję "Fix Your Eyes Up".

O powstaniu albumu mówi wokalista Sal Solo: "Powodem, dla którego ten projekt powstał po 40 latach, są tak naprawdę nasi fani. Około 10 lat temu niektórzy z nich założyli strony na Facebooku, ale my dopiero kilka lat temu zwróciliśmy na to uwagę. Zdaliśmy sobie sprawę, że ci ludzie są naprawdę oddani i postanowiliśmy dać im coś w rodzaju prezentu urodzinowego. Powiedziałem do chłopaków 'dlaczego nie zrobimy wspólnego nagrania i nie zaskoczymy fanów?'. Wszyscy się zgodzili, więc zrobiliśmy szybki remake jednej z naszych starych piosenek "Inside Outside" i ku naszemu zaskoczeniu wszyscy od razu zaczęli mówić o nowym materiale!

Nigdy nie myśleliśmy o zrobieniu nowego materiału Classix - myśleliśmy, że czas na to minął lata temu. Po kilku tygodniach nagle zdaliśmy sobie sprawę, że możemy być tacy, jacy jesteśmy tu i teraz. W świetle naszego większego doświadczenia i faktu, że nasi fani również dojrzeli, zdecydowaliśmy, że będziemy po prostu tworzyć muzykę, którą dziś lubimy.

Nie trzeba było długo przekonywać, aby wszyscy znaleźli się na pokładzie. To oryginalny skład z pierwszych dwóch albumów - ten, który ludzie uważają za "klasyczny". Wszyscy byliśmy w innych zespołach, ale w jakiś sposób wszyscy zdawaliśmy się wracać do Classix Nouveaux. Czujemy się jak w naturalnym domu. Nie byliśmy w kontakcie od wielu, wielu lat, więc ten album jest tym, co nas do siebie zbliżyło".

Zespół został założony w 1979 roku przez Sala Solo, Jaka Airporta i BP Hurdinga (wcześniej X Ray-Spex) oraz Mika Sweeney'a. Do czasu nagrania pierwszego albumu, pierwotny gitarzysta Jak Airport odszedł i został zastąpiony przez Gary'ego Steadmana. Byli jednym z zespołów uznawanych za czołowe wśród rodzącej się sceny „new romantic”, obok takich grup jak Ultravox i Japan. Muzykom Classix Nouveaux pozostało - mimo zmiany nazwy oraz stylistyki z punkrockowej na new wave, zamiłowanie do mocniejszego gitarowego brzmienia, które wyróżniało ich od reszty syntezatorowych przedstawicieli tego nurtu.

Podczas sześcioletniej kariery w latach 1979-1985 wydali trzy albumy i jedenaście singli, z których największym sukcesem komercyjnym okazał się "Is It A Dream", który osiągnął nr 11 na UK Singles Chart. Choć w Wielkiej Brytanii tylko jeden singiel był hitem, zespół miał swoje przeboje w Polsce, Portugalii, Jugosławii, Izraelu, Islandii i innych krajach.

W maju 2021 r. zespół zaskoczył fanów nowym singlem, który był nową wersją utworu "Inside Outside" z ich pierwszego albumu, zapowiadając jednocześnie nowy album. 29 maja 2022 roku singiel "Fix Your Eyes Up" - nowa kompozycja, zajął 10. miejsce na liście przebojów The Heritage Chart.

"Battle Cry" kończy 40-letnie oczekiwanie wszystkich fanów na nową płytę Classix Nouveaux! Czy spełni oczekiwania? Przekonamy się już 17 listopada!

Lista utworów:

1. Prelude/ Fix Your Eyes Up
2. Battle Cry
3. Wretched
4. Final Symphony
5. No Do Overs
6. Revelation Song
7. Never Never Comes
8. Interlude/ Inside Outside
9. Colour Me The Sky

Fix Your Eyes Up - Classix Nouveaux

Inside Outside 2021 - Classix Nouveaux