Informacje

Zaobserwuj nas

Santabarbara z najlepszym przyszłymi przebojami

Santabarbara z najlepszym przyszłymi przebojami

Grupa Santabarbara wydała album pt. “The Best of Unreleased Hits”, który był wcześniej zapowiadany singlami: 'Disco', 'Newport', 'Poza Mną' oraz 'Spadam', do którego powstało wideo z udziałem aktora Tómasa Lemarquis’a (znanego m.in. z filmów "Blade Runner 2040" i "X-Men"). Santabarbara to najnowszy projekt Szczepana, Łukasz i Nikodema Pospieszalskich. Zakładając razem zespół, artyści na co dzień poruszający się po zróżnicowanym gruncie muzycznym, postanowili dać upust swoim fascynacjom muzyce alt popowej.

“Ten projekt to synteza tego co w muzyce dla nas ważne i inspirujące. Próbowaliśmy połączyć te wpływy począwszy od pierwszych fascynacji Radiohead, Jamesa Blake’a, Metronomy, czy Tame Impala przefiltrowanych przez nasze codzienne działania z pogranicza jazzu, muzyki tradycyjnej, improwizowanej, współczesnej kompozycji, a także muzyki czysto elektronicznej, czy nawet techno. Całość nabrała formy w zderzeniu z zabytkowymi syntezatorami, które kolekcjonujemy, a których analogowe brzmienie stało się kolejną bazą eksploracji.” mówią muzycy Santabarbara o swoim zespole.

O płycie zespół mówi: “Dla nas — twórców zespołu — jest to bardzo duże wydarzenie, przede wszystkim część życia, zamknięcie pewnego etapu. Staraliśmy się, by każdy element tego wydawnictwa został zrealizowany na najwyższym możliwym poziomie, bez najmniejszych kompromisów. Począwszy od nagrywania materiału, wieloetapowej selekcji i postprodukcji na każdym polu, nie tylko muzycznym ale i wizualnym. Za sukces i ostateczny kształt tego dzieła odpowiada poza naszym trio wiele wyjątkowych osób, którzy pracują dla najlepszych, a udział w realizacji naszego materiału był dla nich dużym i satysfakcjonującym wyzwaniem.”

„The Best Of Unreleased Hits” charakteryzuje duża dawka muzycznej klasy, doświadczenia i nowoczesności. Za ostateczny kształt brzmienia zadbał Michał Kupicz odpowiedzialny za miks oraz Rafał Smoleń, który zrealizował mastering.