W Moich Oczach przedstawia Mikrofony Kaniony
Wydawnictwo W Moich Oczach przedstawia kolejne wydawnictwo z serii "Muzyka z Jarocina". Tym razem po dwudziestu trzech latach od momentu realizacji ukazują się nagrania jednej z najoryginalniejszych polskich formacji lat 80. - MIKROFONY KANIONY. Mikrofony Kaniony to kolektyw muzyczny dowodzony przez Zbyszka Ugielskiego, istniejący w Lubinie w latach 1983-1986. Podobnie jak inne najlepsze zespoły z lat 80-tych, nie miały możliwości nagrania i wydania płyty. W 1986 roku Mikrofony zostały laureatami Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie. Intrygująca, antygitarowa muzyka grupy, oparta na brzmieniu instrumentów dętych: saksofonów, trompetty oraz basu i helikonformu podbiła serca festiwalowej publiczności i wprawiła w zdumienie krytyków muzycznych i dziennikarzy. Wszystkie nagrania umieszczone na płycie pochodzą z 1986 roku, a są to: sesja z piwnicy(!) w Lubinie, koncert z Jarocina i bonus ze studia radiowego w Częstochowie. Tradycyjnie bogata - 60 stronnicowa! - książeczka autorstwa Roberta Jarosza zawiera historię zespołu, komplet tekstów utworów w języku polskim i angielskim, rozmowy z muzykami, przyjaciółmi i uczestnikami polskiego życia muzycznego połowy lat 80. oraz fotografie (autorstwa m.in. Tadeusza Rolke i Mirka Makowskiego).
MIKROFONY KANIONY – BRAKUJĄCE OGNIWO MIĘDZY THE RESIDENTS A CZESŁAW ŚPIEWA.
Pochodzący z niewielkiego Lubina młodzi ludzie rozpoczęli swoją muzyczną przygodę w roku 1983 w sposób zgoła niecodzienny - w czasach socjalistycznej szczęśliwości pragnący podzielić się ze światem swoim talentem w myśl zasady że liczy się talent i pomysł a nie muzyczny warsztat postanowili zaopatrzyć się w instrumenty. Niestety w sklepie zastali tylko instrumenty dęte. Pełni energii i pomysłów Lubinianie, postanowili nauczyć się na nich grać i wykorzystując oryginalne brzmienie kapeli i nieco absurdalno - orkiestrowy klimat wzbogacili o równie niecodzienne i podlane absurdem teksty co razem stanowiło wstrząsającą mieszankę słowno -muzyczną nawet dla obytej w muzycznych odjazdach Jarocińskiej publiczności.
Zespół swoim znakomitym występem w konkursowej części festiwalu w roku 1986 wzbudził wielką sensację, zdobywając uznanie zarówno publiczności która wybrała go jednym z laureatów festiwalu, jak również zachwyt jury oraz dziennikarzy. Używając tak niecodziennych na
Z dnia na dzień nazwa MIKROFONY KANIONY stała się symbolem nowych muzycznych dźwięków płynących z Jarocina na cały kraj – idealnie oddającym stan ducha młodych ludzi coraz wyraźniej dostrzegających codzienne absurdy socjalistycznej rzeczywistości. Atmosferę tej sytuacji idealnie uchwyciła i oddała w swej muzyce grupa, co nie mogło wzbudzić zachwytu ówczesnych decydentów zajmujących się kulturą i zespół nie miał możliwości profesjonalnej rejestracji studyjnej swoich piosenek.
Po 23 latach Mikrofony Kaniony w wersji autorskiej trafiają do sklepów.
MIKROFONY KANIONY - MIEDZY AWANGARDĄ A DANCINGIEM.
Jaki materiał zawiera album
Edycja przygotowana na płycie CD zawiera: sesję nagraniową w stylu Briana Eno z piwnicy w Lubinie, koncert w Jarocinie w roku 1986 oraz bonus ze studia radiowego w Częstochowie.
60-stronnicowa książeczka zawiera historię zespołu, komplet tekstów utworów w języku polskim i angielskim, rozmowy z muzykami, przyjaciółmi i uczestnikami polskiego życia muzycznego połowy lat 80 tych oraz fotografie autorstwa min. Tadeusza Rolke i Mirka Makowskiego.
Istotnym elementem wydawnictwa są grafiki Zbyszka Ugielskiego, wokalisty, basisty i absolwenta Wydziału Grafiki warszawskiej ASP. Wyjaśniamy również z jakiego powodu zdjęcia Zbyszka dzień po jego urodzinach znalazły się na pierwszych stronach wszystkich dzienników w Polsce!
Płyta winylowa zawiera pierwszych 10 utworów z płyty cd
zamówienia na płytę winylową będą realizowane od 16.10.2009