Relacje z koncertów

Zaobserwuj nas

Bonobo, Łódź, Atlas Arena, 25.11.2022 r. - Fragments Live Tour

W piątek 25.11.2022 r. wybrałem się na koncert Bonobo w Łodzi w ramach Fragments Live Tour. Wcześniej artysta zagrał we Wrocławiu i Krakowie. Simon Green to już klasyk muzyki elektronicznej. Zaczynał ponad 20 lat temu. Od 2001 roku płyty wydaje w wytwórni Ninja Tune.

Przyznam, że Bonobo to jeden z tych wykonawców muzyki elektronicznej, który zwrócił moją uwagę już 20 lat temu. Od tego czasu podsłuchiwałem jego płyt. Nie byłem jakimś wielkim fanem a muzykę Bonobo traktowałem bardziej w kategoriach muzyki tła. Przy tym nie śledziłem dokładnie jego pozycji na scenie muzyki elektronicznej. Gdy więc zobaczyłem, że przyjeżdża do Polski i daje 3 koncerty w tym w wielkiej Tauron Arenie w Krakowie a także w nieco mniejszej, ale równie dużej Atlas Arenie w Łodzi to nieco się zdziwiłem. To on wypełnia takie duże obiekty? Musi dawać jakiś niezły multimedialny show, bo przecież to nie jest muzyka na duże hale, pomyślałem. No i faktycznie. Atlas Arena nie była nabita. Trybuny były w części odgrodzone taśmami i nie można było tam siadać. Płyta też nie była cała wypełniona, jednak te kilka tysięcy osób na pewno tam było. Nawet duży klub by nie wystarczył na Bonobo. Nie wiem jak było w Krakowie, ale po łódzkim koncercie można wnioskować, że artysta nie wypełnia takiej hali jak najwięksi sceny, ale jednocześnie jest już za duży na klub.W związku z tym zresztą był największy zgrzyt dla mnie. Miałem miejsca na trybunach - nienumerowane. Sądziłem wiec, że spokojnie będę mógł usiąść w sektorach blisko sceny. Niestety, okazało się, że 2 najbliższe sektory po obu stronach nie były dostępne dla publiczności, więc siedziałem dosyć daleko od sceny. Bardzo duży minus. 

Jeśli chodzi o samą muzykę i występ. Bonobo prezentuje się na scenie z  zespołem i żywymi instrumentami. Muzyka to mieszanka downtempo, nu jazzowo-soulowych utworów wokalnych oraz bardziej technoidalnych brzmień transowowych. Wszystko połączone jest z wizualnym show, które hipnotyzuje. Początek koncertu jest dosyć spokojny, show multimdialne rozkręca się z czasem. Na pewno warto było.

Amatorskie nagranie wideo z koncertu można obejrzeć na kanale Alternativepop.pl na youtube: www.youtube.com/@alternativepop_pl

1. Polyghost
2. Rosewood
3. Counterpart
4. Surface
5. Tides
6. Shadows
7. Kiara
8. Bambro Koyo Ganda
9. Cirrus
10. Outlier
11. ATK
12. Break Apart
13. No Reason
14. Linked
15. Age of Phase
16. Otomo

bis:
17. Stay The Same
18. Kerala

Andrzej Korasiewicz
03.12.2022