Informacje

Zaobserwuj nas

Fortepianowy odlot Tomasza Kowalczyka

Fortepianowy odlot Tomasza Kowalczyka

Najnowszy albumu fortepianowy Tomasza Kowalczyka pt. "Nowadays"` ukaże się 15.05.2024 r. Jak zapowiada artysta: 

"- Będzie jeszcze głębiej, aniżeli między łzą a powieką Ikara. Muzyka doprowadzi do szału tajemnic oraz oględzin odlotów. Dotkniemy destylatów duszy po to, aby miłosnym wierszem, zza buty, kołysać psalmami naszych prawie przekonań. Dowitaminizujmy się zastrzykiem muzycznej magii. Dwa ostatnie albumy zostały skomponowane i nagrane na tym samym Kawaiu - pianinie, o niejednej, bo nawet wielorakiej duszy fortepianu. 

Premiera mojego najnowszego albumu nagranego na prawie 60-letnim w pełni odrestaurowanym pianinie marki Kawai. Mix oraz mastering został wykonany na w pełni analogowym mikserze ze wspaniałymi preampami oraz wtyczkami działającymi psychonautycznie oraz praplemiennie. Cały ładunek albumowy zawiera siedem kompozycji, które przeniosą nas kosmogonicznie oraz orbitralnie do świata momentu - kiedy mózg gra w Kostkę Rubika, a kostką Rubika jest właśnie mózg. Tylko fale nas wyleczą. 

Podszedłem do tego albumu, nagranego na pianinie z tłumikiem filcowym, z dwumiesięcznym przygotowaniem. Każdy z utworów jest wynikiem poetyckiej egzystencji ducha. Utwory dotykają idei absolutnych – są archetypami każdego z temperamentów duszy. Są łagodne, melancholijne po to, aby zawyć zaraz choleryzmem, sangwinizmem, jak i na odwrót.  Kocham teatr życia, które z jednej strony sieje we mnie potęgę kompozytorską, a z drugiej strony – jest opowiastką idioty. Obraz Grzegorza Rombla – wspaniałego kolorysty – został wykorzystany jako okładka do tego albumu. Grzegorz Rombel to malarz, którego obrazy sprzedawane są w największych polskich galeriach." 

Tomasz Kowalczyk (ur. 26.03.1990 r.) - kompozytor, pianista, poeta. W latach 2018-2022 wydał ponad dwadzieścia albumów muzycznych z zakresu muzyki fortepianowej, wokalnej i filmowej, które są dostępne na portalach streamingowych. Skomponował pieśni do wierszy Jana Lechonia oraz innych poetów. Komponuje muzykę wokalną dla uczestników oraz finalistów Voice of Poland czy Szansy na Sukces. Odbył fortepianowe tournée po zabytkowych miasteczkach Anglii w 2016 roku. Koncertował w Berlinie oraz w miastach Polski m.in. Krakowie, Poznaniu, Lesznie, Kościerzynie, Rydzynie. Na co dzień mieszka w Lesznie, gdzie uczy gry na fortepianie i komponuje muzykę fortepianową, wokalną, rozrywkową oraz filmową. Przyjmuje również zlecenia prywatne. Opublikował cztery książki o sztuce i poezji. Jego dzieła są grane przez muzyków na całym świecie, m.in. przez Annę Sutyaginę – światowej sławy pianistkę.