Informacje

Zaobserwuj nas

Honda in the Lake wyda płytę

Honda in the Lake wyda płytę

Honda in the Lake to polski zespół grający muzykę rockową, w której łaczy się wiele różnych wpływów - m.in. art rock, indie rock, rock alternatywny, indie pop. Muzycy zapowiadają wydanie debiutanckiej płyty, która ukaże się 1 czerwca 2024 roku.

Formacja sama się przedstawia: "Honda in the Lake to oddolny projekt, który początkowo zrodził się pod banderą Cardboard Songs z inicjatywy dwóch muzyków z północno-zachodniej Polski - Cypriana i Piotra. Zanim się poznaliśmy, obaj spędziliśmy znaczną część swojego życia za granicą i/lub w międzynarodowym środowisku, z czego część poświęciliśmy na działalność twórczą. 

Po 12 latach fragmentarycznych możliwości zebrania nieco bardziej zwięzłego dorobku, pandemia pozwoliła naszym wizjom zmaterializować się w grubych pruskich murach RecPublica Studio w Lubrzy. Ponieważ pierwszy projekt obejmował wiele prac realizacyjnych i posłużył jako świetna okazja do scementowania naszego wzajemnego zrozumienia zarówno procesu twórczego, jak i „wykonu”, zanim mogliśmy zebrać więcej naszych przyjaciół, aby wyruszyć w naszą dalszą podróż.

W rzeczywistości stało się to mniej więcej 2 lata później, gdy wykorzystaliśmy możliwości oferowane przez lokalne sale prób i domy kultury. I to po raz kolejny, aby udoskonalić nasze brzmienie i umiejętności, zanim będziemy mogli przejść do prezentowania bardziej zróżnicowanej twórczości.

Nasz styl to nic innego jak cross-genre cherry picking. Mimo to, we wszystkim co robimy, staramy się szukać "brakującego elementu", zamiast bezpośrednio inspirować się innymi muzykami. Oczywiście, niektóre wysublimowane odniesienia można znaleźć od czasu do czasu. Niekiedy w naszych utworach pobrzmiewają echa polskiego popu czy muzyki gitarowej z bloku wschodniego. Jest to widoczne w kilku opublikowanych utworach. Z pewnością będziemy do tego wracać w naszych postach w mediach społecznościowych nawiązujących do wydanych singli. 

Dokąd zmierzamy i po co sięgamy? To, co nas napędza, można w skrócie ująć jako "poszukiwanie brakującego elementu" - czymkolwiek by on nie był. Najprawdopodobniej nawet nie pofatygowalibyśmy się wyjść z naszych hobbicich nor wykopanych głęboko gdzieś w lasach północno-zachodniego wybrzeża morskiego, gdybyśmy nie poczuli potrzeby wykorzystania szansy i nie zaczęli tworzyć własnego stylu gdzieś wśród pierwszych oznak nadchodzących niepokojów społecznych..."

Na temat zapowiadanej płyty:

"Nasz pierwszy LP to mieszanka różnych stylów. A właściwie jeszcze nie mieszanka, a raczej patchwork. Niektórym słuchaczom tego rodzaju propozycja może się momentami wydawać myląca, a może i nawet mdląca? 

Zdając sobie dobrze sprawę z rozległości naszych zamiłowań, postanowiliśmy wyruszyć w podróż w poszukiwaniu własnego, niepowtarzalnego stylu. Oznacza to, że znajdujemy się w dość wczesnej fazie „kalibracji” stylu, do którego chcemy dotrzeć jako zespół. I jest to zarazem nieunikniona część procesu, w którym musimy ustawić pewne uzasadnione kamienie węgielne dla naszej przyszłej pracy. Na pierwszy rzut oka takie kamienie węgielne mogą wydawać się odległymi punktami. Jednak to, co ma powstać, to cały budynek. Być może jego budowa będzie musiała nam też chwilę zająć. Jeśli uznasz ten opis za inspirujący, a duch naszej muzyki przemówi do Ciebie przynajmniej w jakimś stopniu, z przyjemnością będziemy kontynuować tę podróż razem. Być może osiągniemy w którymś momencie bardziej wszechogarniającą perspektywę. Poniżej przedstawiamy kilka opisów pierwszych utworów z albumu. Pamiętaj też, że wkrótce po premierze opublikujemy również 6 utworów z naszej EP-ki demo nagranej w 2022 roku."

Data premiery albumu: 1 czerwca 2024 r.