Informacje

Zaobserwuj nas

Synth-popowy Iżol w rytmie disco

Synth-popowy Iżol w rytmie disco

"Your Hateful Melody" to tytuł nowego utworu synth-popowego projektu IżoL. Piosenka powstała w 2023 roku i jest to kolejny, czwarty już singiel zwiastujący autorski album. Autorem muzyki i tekstu jest Robert Jeżewski, pseudonim IżoL, który również występuje tutaj w roli producenta muzycznego. Jak twierdzi wykonawca: "Piosenka jak i klip nawiązują do stylistyki disco lat 70. i 80. okraszonej niezbyt wyszukanym gustem w stylizacji jak i formie. Teledysk do tej piosenki to pewnego rodzaju pastisz." Trzeba przyznać, że bardzo fajnie to wyszło.

Iżol, to nazwa solowego projektu i jednocześnie pseudonim Roberta Jeżewskiego. IżoL powstał w 2015 roku i z założenia miał być tylko projektem studyjnym oraz jednorazowym. IżoL ma jednak już na koncie trzy albumy: "The Vagabond’s Wish" (2017), "Control" (2019), "Beautiful Thing" (2021). Występował także na jednej scenie z artystami takimi jak: De/vision, Psyche, Covenant czy Wolfgang Flür (ex Kraftwerk), Sorry Boys czy Tamerlane.

Robert Jeżewski jest autorem tekstów i muzyki, a także producentem muzycznym, aranżerem, multiinstrumentalistą. Od najmłodszych lat fascynował się muzyką , jest pasjonatem syntezatorów modularnych, które często wykorzystuje w swojej twórczości. Jego początki działalności muzycznej sięgają lat 80/90 kiedy to uczęszczał do szkoły muzycznej, gdzie pobierał lekcje gry na akordeonie i pianinie, śpiewał w chórze szkolnym oraz występował na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Później wraz z kolegami założył band tribute to DM o nazwie Ice Machine, gdzie był wokalistą. W późniejszych latach skład zespołu się zmienił a Robert postawił na autorski repertuar, napisał piosenki które znalazły się kolejno na wydawnictwach "Czarny Deszcz" (1999), "Krucha Egzystencja" (2003), "Hotel" (2006), "Moskitiera" (2013).