Relacje z koncertów

Zaobserwuj nas

Simply Red, Łódź, 07.12.2022 r, Atlas Arena

Simply Red - Live in Łódź, Blue Eyed Soul Tour, 07.12.2022 r, Atlas Arena

Wybrałem się na koncert Simply Red, bo mam duży sentyment do tego zespołu i bez wahania kupiłem bilety, gdy okazało się, że przyjeżdżają do Łodzi. Trzeba przyznać, że Mick Hucknall jest w wybornej formie fizycznej i głosowej. Występ rozpoczął się od kilku balladowo-soulowych snujów a następnie Mick stwierdził "let's go to te party" i rozpoczęły się numery bardziej dynamiczne. Koncertowy zestaw utworów to typowe greatest hits. Były wszystkie najbardziej znane nagrania Simply Red z wieńczącą występ balladą "If You Don't Know Me by Now" na czele. 

Zaskoczyła mnie liczba ludzi na koncercie. Nie sądziłem, że Simply Red ma aż tylu fanów w Polsce i grupa szczelnie wypełni Atlas Arenę. Niektórzy są tak oddani zespołowi, że nawet mieli na sobie koszulki Simply Red. Trochę zdziwiło mnie też to, że na płycie zamiast miejsc stojących były krzesełka, na których wszyscy siedzieli. Dopiero, gdy zaczęli z nich wstawać w czasie utworu "Sunrise" a Mick wyraźnie ich do tego zachęcał jednocześniej sygnalizując ochroniarzom, żeby nie odganiali publiczności od barierek, to się zmieniło. Na trybunach było nieco spokojniej, ale przy bardziej popularnych utworach niektórzy również wstawali i próbowali tańczyć.

Ogólnie bardzo dobry koncert, fantastyczna zabawa zgromadzonych w łódzkiej hali i bardzo dobrze spędzone półtorej godziny. No właśnie, to chyba jedyne zastrzeżenie - mogłoby być trochę dłużej. Mimo tej drobnej niedogodności, będę miał bardzo dobre wspomnienia z występu Simply Red w Łodzi. 

Andrzej Korasiewicz
14.01.2023 r.

Setlista:

1. You've Got It
2. So Not Over You
3. Say You Love Me
4. You Make Me Feel Brand New (The Stylistics cover)
5. For Your Babies
6. Holding Back the Years (The Frantic Elevators cover)
7. Thrill Me
8. A New Flame
9. Your Mirror
10. It's Only Love Doing Its Thing (Barry White cover)
11. Come to My Aid
12. Ain't That a Lot of Love (Homer Banks cover)
13. Stars
14. Sunrise
15. Something Got Me Started
16. Fairground

bis:

17. Better with you
18. Money's Too Tight (To Mention) (The Valentine Brothers cover)
19. If You Don't Know Me by Now (Harold Melvin & The Blue Notes cover)