Relacje z koncertów

Zaobserwuj nas

Basia Trzetrzelewska, Łódź, klub Wytwórnia, 21.01.2023 r.

Basia Trzetrzelewska, Łódź, klub Wytwórnia, 21.01.2023 r.

Basia Trzetrzelewska na Alternativepop.pl? A dlaczego nie. W końcu to pop w dobrym guście, a Alternativepop zawiera w sobie słowo POP i nie jest to przypadek. Takie - czyli pisanie zarówno o alternatywie, jak i dobrym popie - były założenia strony od początku jej istnienia, tylko początkowo wykoślawiły się nieco. Nie tylko mrokiem i electro człowiek żyje. Do samej Basi mam duży sentyment i z wielką przyjemnością udałem się na jej koncert w łódzkim klubie Wytwórnia. 

Sala w śnieżną sobotę 21 stycznia wypełniona była do ostatniego miejsca. Koncert rozpoczął się z około piętnastominutową osbuwą ok. 19:15. Basia wystąpiła wraz z międzynarodowym składem swojego zespołu - zagrali: Kevin Robinson (trąbka) z Simply Red, życiowy partner Basi, Danny White (klawisze), z którym Basia współpracuje od czasów Matt Bianco a także Giorgio Serci (gitara),  Marc Parnell (perkusja), Andres Lafone (bas) oraz nowy saksofonista, znany w świecie jazzu, Denys Baptiste.

Basia zaprezentowała repertuar składający się ze znanych i lubianych przez wszystkich piosenek - od przebojów z pierwszych płyt: "Astrud", "Promises", "Time and Tide", "Drunk on Love", "Cruising for Bruising", "Copernicus" po utwory nowsze jak "A Gift". Był też numer z czasów Matt Bianco "Half a Minute" a na bis chyba największe przeboje Basi: "New Day for You" i "Baby You're Mine". W tym ostatnim utworze wokalistka dała pośpiewać przez chwilę fanowi, który bujał się pod sceną. Publiczność przez więszość występu zajmowała miejsca siedzące. Dopiero przed bisami część wstała z krzeseł i podeszła pod scenę tańcząc w rytm największych hitów Basi. 

Występ był bardzo przyjemny, optymistyczny i radosny, ale z nutą melancholii, jak cała twórczość Basi, o czym zresztą sama wspominała. Ta radosna muzyka jazz pop o odcieniu nieco latynoskim pozwala spojrzeć na życie z lepszej strony i wprawia w dobry nastrój. Basia jest w dobrej formie wokalnej, zespół profesjonalnie odegrał znane numery, publiczność, w tym piszący te słowa, była zadowolona po wysłuchaniu i obejrzeniu występu. To był dobry wieczór w łódzkiej Wytwórni.

Tekst: Andrzej Korasiewicz
Foto smartfon: Joanna Korasiewicz, Andrzej Korasiewicz
23.01.2023 r.

Setlista:

1. No Heartache
2. Astrud
3. Third Time Lucky
4. Bubble
5. Drunk on Love
6. A Gift
7. Matteo
8. Miles Away
9. Promises
10. An Olive Tree
11. How Dare You
12. Half a Minute
13. Cruising for Bruising
14. Time and Tide
15. From Now On
16. There's a Tear
17. Copernicus

bis:

18. New Day for You
19. Baby You're Mine