Informacje

Zaobserwuj nas

Echa globalnego ocieplenia uczuć

Echa globalnego ocieplenia uczuć

Właśnie ukazał się nowy utwór zespołu Echa: „Globalne ocieplenie”. To kolejny singiel zwiastujący drugi album grupy. Dla jednych będzie to piosenka o ekologii, a dla innych o uczuciu, które potrafi przeciwstawić się wszystkim trudnościom. A może o czymś jeszcze innym? Teledysk do utworu został nagrany na Łuku Mużakowa, a oprócz muzyków główne role grają tamtejsze jeziora, których woda ma niespotykane kolory: od czerwonego po zielony. Są one piękną katastrofą ekologiczną, ponieważ powstały jako efekt uboczny działalności kopalń odkrywkowych węgla brunatnego.

Echa z nowymi utworami wróciły już w styczniu 2024. Zaprezentowały „Szkło”, którego powstanie zainspirowane było awarią Facebooka. Utwór szybko wdarł się na playlisty wielu rozgłośni radiowych oraz stał się numerem 1 Listy Przebojów Trójki. Drugim singlem były "Plakaty" z teledyskiem zrealizowanym przez  znanego z kabaretu Potem, Władysław Sikora. Zespół podkreśla, że sam nagrał i wyprodukował te i kolejne nowe piosenki, prezentując się w nowym składzie i brzmieniu. 

Zespół ma na koncie debiutancki album “Echa”. Zespół tworzą: Krzysztof Garbaciak (wokal), Andrzej Gałązka (gitara), Krzysztof Kos (bas), Karol Pietsch (perkusja), Piotr Spychała (klawisze) i Arkadiusz Tyda (gitara, omnichord, teksty).

foto: B.Adryańczyk