Informacje

Zaobserwuj nas

Premiera epki World, Interrupted (synth/dark wave)

Premiera epki World, Interrupted (synth/dark wave)

„Mirror” to pierwszy singiel z drugiej EPki duetu World, Interrupted, „When You See Me, Run”, która ukaże się 15 czerwca 2024 r. Utwór odznacza się tanecznym bitem z pulsującą linią basu i łączy darkwave’ową emocjonalność z surowym, nowoczesnym brzmieniem i produkcją. Tekst pokazuje wewnętrzną walkę pomiędzy chęcią pomocy innym, a pasożytowaniu na ich nieszczęściach i emocjach. To starcie i jego wpływ na osoby wokół nas są odzwierciedlone w teledysku, który towarzyszy utworowi.

“When You See Me, Run” to drugie EP grającego industrialny darkwave warszawskiego duetu World, Interrupted. Na tej płycie, opartej o darkwave, słychać również nowoczesne brzmienia industrialne i EBM, a także wpływy korzeni duetu osadzone w rocku, metalu i techno. Dwa z czterech utworów na albumie posiadają teksty po polsku. Teksty utworów dotykają osobistych doświadczeń i stanowią próbę autorefleksji. „Mirror” pokazuje wewnętrzną walkę pomiędzy chęcią pomocy innym, a pasożytowaniu na ich nieszczęściach i emocjach. „Nocny Ptak” i „Sama” dotykają tematu izolacji, samotności i myśli, z którymi mierzymy się w najciemniejszych momentach naszego życia. „Sama” przynosi też pewną zmianę klimatu, jako ballada z elementami shoegaze’u. „No Turning Back” to z kolei historia o powoli wygasającym związku.

Warszawskim duet World, Interrupted gra jak sam określa: "industrialny darkwave". Łączy zimne, mroczne brzmienie syntezatorów z mocnym syntetycznym basem i przestrojoną gitarą oraz głębokim, kobiecym wokalem. Tworzy niepokojącą muzykę o gęstej atmosferze, która jest jednocześnie energetyczna, w sam raz do potańczenia na smutno i z zamkniętymi oczami. Duet powstał, gdy oboje zaczęli ze sobą jamować w świecie wstrzymanym przez pandemię, pomimo wywodzenia się z różnych korzeni muzycznych (rock, metal, techno). Pierwszą EPkę wydała berlińska wytwórnia Detriti Records w 2021 roku. W 2022 zagrali na Castle Party, a od tego czasu również szereg koncertów klubowych w Polsce, w tym supportując Harsh Symmetry. Nowy album zostanie wydany również przez Detriti