Recenzje

Zaobserwuj nas

Wyszukaj recenzję:

Theatre Of Hate - Aria of the Devil

Theatre Of Hate - Aria of the Devil
1998 Snapper Music

1. Ovature    3:16
2. Aria Of The Devil    4:19
3. Dreams Of The Poppy    4:04
4. Omen Of The Times    3:14
5. The Incinerator    4:08
6. Nero    5:11
7. Americanos    3:53
8. Eastworld    3:31
9. The Black Madonna    3:25
10. Solution    3:36

“Aria of the Devil” to album brytyjskiej grupy post punkowej, na której znajdziemy muzykę nieco bardziej stonowaną od tej znanej z płyty "Westworld" (1982), co nie znaczy, że pozbawioną pewnego “zacięcia” charakteryzującego Brandona. Zaczyna się bardzo spokojnie, miłą dla ucha partią saksofonu. Klimat rozwija się przy drugim utworze, a dalej jest już tylko lepiej. Marszowa, wręcz patetyczna perkusja, pięknie zagrany bass, “spacerujący” pomiędzy kolejnymi uderzeniami w bębny, no i oczywiście wokalista, który – co ostatnio rzadko się zdarza w muzyce – przekazuje konkretne emocje: smutek, gniew, żal…

Niesamowity “Omen of the Times” powoduje, że z niecierpliwością czekamy na następny utwór. Przy „Nero” zapominamy o otaczającym nas świecie, chociaż brakuje tu agresji z “Westworld”. Całość bardzo spokojna. Za spokojna. Czuje się niedosyt, choć pod koniec jest trochę lepiej. Genialny “Solution” kończy płytę w wielkim stylu.

Wydawnictwo Theatre of Hale jest dojrzałe, choć utwory są mało skomplikowane. Ale jest tutaj barwna estetyka i niesamowity nastrój. Słuchanie jej to nie tylko relaks, ale i wędrówka po krainie melancholii, choć mimo wszystko płycie czegoś brakuje. 

Marcin Stańczyk
10.11.2007 r.